Shiba Inu balinalarından 48 saatte 100 milyar SHIB alımı

Son dönemde kripto para piyasasındaki düşüşten etkilenen kripto paraların başında gelen Shiba Inu, Ekim ayındaki zirvesinden bu yana büyük kan kaybederken bazı balina cüzdanları ise fenomen token'a olan inançlarını kaybetmemiş gözüküyor. Bugün anonim bir Shiba Inu balina cüzdanı, fonlarına 48 milyarlık SHIB eklemesi daha yaptı. Bir başka balina da dün 49.9 milyar adetlik alım yapmıştı.

Ethereum balinalarının en çok tuttuğu token olma unvanını FTT’ye kaybeden ve ikinci sıraya düşen Shiba Inu’ya olan inanç fazlasıyla devam ediyor. Büyük Ethereum cüzdanlarını takip eden Whalestats adlı platformun verdiği bilgiye göre; anonim olan bir Shiba Inu balinası gece saatlerinde tek bir işlemde 47 milyar 954 milyonluk SHIB aldı. Meblağın fiat para karşılığı ise 1 milyon 39 bin dolara tekabül ediyor.

1 Şubat’ta yani dün de, 13. en büyük Ethereum cüzdanı 49.9 milyarlık SHIB alımı yapmıştı.

Balinaların tercihi SHIB ve borsa token’ları

2021’yılının ikinci yarısına damga vuran ve Ekim ayı sonunda 0,000086 dolara kadar çıkan fenomen token, şu anda büyük Ethereum cüzdanlarının en çok tuttuğu ikinci token konumunda… Birinci sırada ise FTX borsasının kendi token’ı olan FTT bulunuyor. Bu anlamda SHIB aylarca ilk sırada kalmış, liderliğini geçtiğimiz hafta FTT’ye kaybetmişti. Balinaların FTT’nin yanında; OKB, BEST ve CRO gibi borsa coin’lerine de yatırım yapmaları dikkat çekiyor.

59.8 milyon SHIB ölü cüzdana gönderildi

Öte yandan son dönemde sıkça duymaya başladığımız Shiba Inu yakımları da devam ediyor. Twitter’daki “@shibburn” hesabının verdiği bilgiye göre son 24 saatte toplamda 56.8 milyon SHIB (yaklaşık 1200 dolar), ölü cüzdanlara gönderildi ve bundan sonra kullanılamayacak hale geldi. Bir başka deyişle yakılmış oldu.

1 katrilyonluk arzı bulunan SHIB’de Aralık ayından bu yana toplamda 3.1 milyar adetlik yakım gerçekleşti ve bunun 1.3 milyarı Ocak ayında oldu.

Shiba Inu haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 0,000021 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl