Shiba Inu (SHIB) tutan hesap sayısında sert düşüş!

Kripto paralarda yaşanan düşüşlerden önemli derecede etkilenen token'lardan biri olan Shiba Inu'nun yatırımcı sayısında da son 1 haftada önemli bir düşüş yaşandı. 23 Kasım'da 1.28 milyon olan SHIB adres sayısı, 1 Aralık itibariyle 1.25 milyona düştü.

Etherscan’den alınan rakamlara göre Shiba Inu’daki yatırımcı sayısı da düşmeye başladı. 23 Kasım günü 1.28 milyon olan SHIB tutan adres sayısı, bugün itibariyle ise 1.25 milyon oldu. Bir başka deyişle hesabında SHIB bulunan 30 bin adres, ellerindeki tüm Shiba Inu’ları ya sattı ya da bir başka adrese gönderdi.

Balina hareketleriyle de tutarlı

30 bin adres, toplam adres sayısının da yüzde 2.3’üne denk geliyor. Yaklaşık 1 hafta içinde yaşanan bu düşüş, son dönemdeki balina hareketleriyle de tutarlılık gösteriyor. Son zamanlarda Ethereum balinaları da ellerindeki SHIB’leri önemli derecede azaltıyorlardı. Balinaların ellerindeki SHIB’lerin değeri yaz aylarında yaklaşık 500 milyon dolar civarında iken bu rakam şu anda 75 milyon dolara kadar düşmüş durumda… Yani çok ciddi bir satış söz konusu…

Ancak aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi, son bir haftadaki duruma rağmen Shiba Inu fiyatında çok ciddi bir düşüş görülmüyor. Uzmanlar geçtiğimiz sene Ekim ayında rekor üstüne rekor kıran ve 0.00008 dolar ile ATH yapan SHIB’in bu anlamda dibe yakın olabileceğini belirtiyorlar. Shiba Inu geçtiğimiz sene ve 2022’nin başında FTT ile birlikte Ethereum balinalarının elinde en çok bulunan token’lar arasında 1. sıradaydı. SHIB, bu anlamda FTT ile uzun süre ilk sırayı paylaşmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl