Shiba Inu, metaverse proje detaylarını verdi: 100 bin arazi

Shiba Inu (SHIB) ilk kez Ocak ayında duyurduğu metaverse projesiyle ilgili önemli detaylar verdi. "Shib : The Metaverse" adındaki projede 100 bin 595 arazi satılacak ve satışlar kademeli olarak açılacak. Platform içinde kullanılan para ise SHIB değil, Ethereum olacak. Ancak ekip SHIB, LEASH ve BONE gibi ekosistem token'ları için de kullanım alanları belirledi.

Eylül ayında başlattığı fiyat hareketiyle Ekim ayı sonuna kadar müthiş bir ralli yapan ve 0,000086 dolara kadar çıkarak tüm dünyada büyük bir furya yaratan Shiba Inu (SHIB), Ocak ayında açıkladığı metaverse projesiyle ilgili yeni detaylar verdi.

100 binden fazla arazi

Shiba Inu geliştiricisi ekibinin shibaswap adlı blog sitesinde verdiği bilgilere göre; metaverse platformunda 100 bin 595 adet satışa açık arazi olacak. Bazı alanlar ise ortak kullanım yerleri olarak tasarlandığı için kilitli olacak ve sokak, bulvar, cadde gibi alanların satışı yapılmayacak. Kamuya açık başka alanlar ise satın alınabilecek.

İlk etapta 36 bin arazi açılacak: 4 bölge

Arazi alımlarının sadece kapalı bir platformda yatırım anlamına gelmediği belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

SHIB: The Metaverse’ün giriş fazında ilk etapta 36 bin 431 arazinin kilitleri açılacak. Açılan araziler 4 bölge içinde yer alacaklar. Bu bölgelerin adları şu şekildedir:

  • Büyüme bölgesi
  • Savunma bölgesi
  • Teknoloji bölgesi
  • Para birimleri bölgesi

Satışlar SHIB ile değil ETH ile…

Geliştiricilerin verdiği bilgilerde ilginç bir detay da yer aldı. Yapılan arazi satışlarının ekosistem token’larıyla değil, Ethereum ile yapılacağı belirtildi. Ekip, bunun sebebini ise “platformun masraflarını nötr bir kripto para kullanarak ödemek” olarak gösterdi. Platform masraflarının daha çok sabit coin’lere çevrilerek ödeneceğini belirten ekip, “Kendi token’ımızı satığ, onun değerini düşürmek istemiyoruz. Bu yüzden nötr bir kripto para seçtik” dedi.

Yeni websitesi geliyor: SHIB.io

Yapılan açıklamada ayrıca Shiba Inu’yla ilgili resmi bilgilerin verileceği yeni bir websitesi açılacağı ve adresin de SHIB.io olacağı kaydedildi. Tüm projelerin bu sitede yer alacağı belirtilen websitesinin önümüzdeki günlerde açılacağı kaydedildi.

“Bu son çağrı…”

Sitenin açılmasıyla birlikte kullanıcıların varlıklarını burada kilitlemeye başlayabilecekleri, kilit sürecinin tamamlanmasının ardından ise projenin başlatılacağı aktarıldı ve kullanıcılara bir de mesaj verildi:

“Projenin ilk fazından önceki son çağrıdır. Kilitlerin kapanmasından sonra topluluğun etkileşime gireceği etkinlikler başlatılacaktır”

Pasif gelir fırsatı da olacak

Birçok detayın verildiği açıklamada, SHIB: The metaverse’te arazi almanın, sadece kapalı bir platformda yatırım yapmak anlamına gelmediği, kısa, orta ve uzun vadede birçok avantajları olduğu belirtildi. Arazi alanların aynı zamanda pasif gelir fırsatı da elde edeceği, ödüller kazanacağı ve oyun içi kaynaklar kazanacakları bilgisi verildi.

SHIB, LEASH ve BONE ne işe yarayacak?

Platform’da SHIB token’ın da kullanılacağı özellikler olacak. Yapılan açıklamada bu özelliklerden birinin de alınan arazilerin adlandırılması olduğu yazıldı. Yani kullanıcılar SHIB ödemesi yaparak ya da yakım mekanizmasını kullanarak satın aldıkları arazileri isimlendirebilecekler. İleriki dönemlerde daha fazla platform için kullanım alanları açıklandığında LEASH ve BONE gibi token’lar da kullanılabilecek. Hatta LEASH sahiplerinin de yine ileriki zamanlarda arazi alabilecekleri belirtildi.

Arazilerin yerlerine göre değerleri var

Öte yandan arazilerin hepsi aynı değerde ya da fiyatta olmayacak. Konuma göre bazı araziler ve alanlar diğerlerinden daha değerli olabilecekler. Geliştiriciler, değişik konumlarda yer alan arazi ve yerlerin isimlerini de birbirlerinden ayrı tuttular:

4. KADEME Gümüş Kürk: 17 bin 30 adet arazi – Fiyat: 0.2 ETH
3. KADEME Altın Kuyruk: 7 bin 356 adet arazi – Fiyat: 0.3 ETH
2. KADEME Platinum pençe: 5 bin 714 adet arazi – Fiyat: 0.5 ETH
1. KADEME Pırlanta Dişler: 2 bin 24 adet arazi – Fiyat: 1 ETH

*Özel Kilitli araziler HUBS: 4 bin 307 arazi

Not: Fiyatlar en düşük değeri temsil etmektedir.

Shiboshi NFT’lerinden tutanlara özel araziler!

Shiba Inu’nun Ekim ayında satışa çıkardığı ve Shiboshi adındaki NFT sahipleri de projede avantajlı olan kitle içinde bulunabilecekler. Shiboshi NFT sahipleri kendileri için ayrılmış olan 2 bin araziyi satın alma hakkınsa sahip olacaklar. Shiboshi sahipleri bu arazilerin genel satışa açılmasından önce, ön satışlarına katılabilme şansı elde edebilecekler.

Benzer bir şans da LEASH token sahiplerine verilecek. LEASH kilit özelliği sayesinde, bu token’a sahip olanlar da, belirlenen arazi ön satış etkinliklerine katılabilecekler.

LEASH ve Shiboshi gibi, birbirinden ayrı olan ön satış etkinliklerinin ardından ise, 10 günün sonunda, herkese açık satışlar başlayacak. Burada hiçbir kullanıcı hiçbir varlığını sisteme kilitlemek zorunda kalmayacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl