Shiba Inu (SHIB), balina cüzdanları arasındaki dominansının % 12’sini yitirdi

Geçtiğimiz haftalarda vârolduğu Ethereum cüzdanı sayısı 1 milyon barajını aşan Shiba Inu (SHIB), ilk bin cüzdandaki dominansının önemli bölümünü kaybetmiş gözüküyor. Bu hafta Salı günü yüzde 30 yükselen ancak daha sonra piyasa düşüşüyle hareketini devam ettiremeyen fenomen token'ın, piyasa değeri de 22 milyar dolara düştü.

Eylül ayında çok sert bir yükseliş hareketi başlatan ve 28 Ekim tarihinde ATH yapan Shiba Inu’da yükselişler gibi inişler de sert oluyor. Bir dönem ilk 10 kripto para içine giren ve rakibi olarak gösterilen Dogecoin’i de geride bırakan SHIB, 22 milyar dolar piyasa değerine geriledi.

Geçtiğimiz haftalarda Shiba Inu bulunan Ethereum cüzdanları 1 milyon rakamını da aşmış ve blok zinciri verilerinde de balinaların cüzdanlarına ekleme yaptıkları görülmüştü. Ancak son rakamlar “meme token”ın en büyük 1000 (bin) Ethereum cüzdanınındaki dominansının büyük bölümünü kaybettiğini gösteriyor.

Yüzde 20’den 8’e düştü!

Şu sıralar endüstride GameFi trend’i görülürken, fenomen coin’ler ya da token’larda ise geri çekilmeler görülüyor. Ancak tüm bu düşüşlere ve trend değişimine rağmen dolar değeri anlamında en büyük pozisyonlar hala SHIB’de bulunuyor. Toplam SHIB değer yaklaşık 2 milyar dolarda ancak Shiba Inu’nun yüzde 20’lik dominansının da yüzde 8’e düşmesi dikkat çekiyor.

Satılan varlıklar diğer token’lara dağılıyor

Uzmanlar token’lar arası dominans değişiminin trend değişimine de işaret ettiğini belirtirken balinaların, sattıkları varlıkları yükselen trend’deki diğer token’lara dağıttıkları görülüyor. Piyasanın oyun ve metaverse temalı token’lara dönmesi, balinaların da varlıklarını bu tarafa taşımalarına sebep oluyor.

İlk 1000 cüzdan arasında son 24 saatte en çok trade edilen token LINK olurken, en çok kullanılan sabit coin ise beklendiği üzere USDT…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl