Shiba Inu (SHIB) balinaları cüzdanlarına ekleme yapmaya devam ediyor

Eylül ayında başladığı müthiş yükseliş hareketiyle ilk 10 kripto para arasına giren, şu anda ise 12. sırada bulunan Shiba Inu'da balina hareketleri devam ediyor. Fenomen token'ın yatırımcısı olan dev hesaplar son 24 saatte cüzdanlarına yüzde 42'lik SHIB daha eklediler.

28 Ekim tarihinde en yüksek seviyesine ulaşan ve 0.000086 dolarlık fiyatla rekor kıran Shiba Inu (SHIB), yatırımcılarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Piyasada yaşanan son düşüşlerle birlikte 0.000039 dolardan işlem gören fenomen kripto para, veri paylaşım platformu WhaleStats’tan gelen bilgilere göre balinaların kontrolüne girmeye devam ediyor.

İlk 100 cüzdan %25’lik arza sahip

Sitenin verdiği bilgilere göre; elinde Shiba Inu tutan en büyük 100 cüzdan, toplam SHIB arzının da %25’lik kısmına sahip. Bilindiği üzere SHIB, kripto para uzmanlarının sürekli olarak balina kontrolünün yüksek olması sebebiyle “tehlikeli” bulduğu coin’lerden biri… SHIB’de toplamda 3 milyar dolar değerde token tutan iki büyük hesap da toplam arzın yüzde 7’sine sahip.

Son 24 saatte ekleme yaptılar

Bu cüzdanlar 24 saatte bakiyelerine %42’lik SHIB eklemesinde bulunurken, cüzdan başına ortalama SHIB sayısı ise 2,5 milyara çıktı. Shiba Inu tutan bu cüzdanların ayrıca American Born Doge, Ethereum, CRO, MANA, OKB, Enjin ve SHIBARMY gibi token’ları tutuyor olması da dikkat çekici…

İşlem hacminde büyük düşüş

Fenomen kripto paranın işlem hacminde ise büyük düşüş yaşanıyor. Balinalar SHIB toplamaya devam etmesine rağmen genelde küçük yatırımcı tarafından sağlanan işlem hacmi yoğunluğu ise adeta çakıldı. Uzmanlar, bu düşüşün altında da fiyat düşününün olduğunu belirtiyor. Bilindiği üzere SHİB fiyatının yükselmesi, fenomen kripto paranın Türkiye de dahil tüm dünyadan ciddi bir ilgi görmesini sağlıyor ancak tam tersi bir durumda, ilgi seviyesiyle birlikte hacim de düşüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl