Shiba Inu (SHIB) balinası 3.2 trilyon SHIB aldı, 120 milyon dolar ödedi

Piyasanın genelinde yaşanan düşüş hareketinden birçok token gibi etkilenen fenomen coin Shiba Inu'da sürpriz bir alım geldi ve bir "balina" 3.2 trilyon SHIB aldı. Spekülatörler bu alımın arkasında büyük bir kurumun olduğunu iddia etseler de, konuyla ilgili net bir bilgi yok ancak ortaya atılan Robinhood iddiası hiç de mantıktan uzak değil.

Kripto paralarda büyük cüzdanların yani balinaların hareketlerini takip eden WhaleStats’in geçtiği bilgiye göre, bu büyük cüzdanlardan bir tanesi 3.2 trilyon SHIB aldı. “Meme token” için yaklaşık 120 milyon 240 bin dolar ödendi.

“Robinhood aldı” iddiası

Alım Twitter’da büyük ses getirirken, spekülatörler ve blok zinciri araştırmacıları alım yapan şirketi bulmak için hemen harekete geçtiler. İlginç bir iddia ise Kanadalı sağlık hizmetleri şirketi Ask The Doctor’dan geldi. Kısa süre önce 1.5 milyon SHIB token’ı alan şirket, 3.2 trilyon adetlik alımın komisyonsuz hisse senedi ve kripto para alım-satım platformu Robinhood’dan gelmiş olabileceğini iddia etti. Bilindiği üzere Robinhood platformu kamuoyu ve topluluktan gelen tüm baskılara rağmen hala Shiba Inu’yu listelemiş değil.

Squid Game bağlantılı bir cüzdan…

Shiba Inu konusunda paylaşımlar yapan bir Twitter hesabının iddiası ise daha dikkat çekiciydi. Bu hesap, yapılan işlemleri Squid Game ile bağlantılı bir cüzdana kadar takip ettiğini belirtti. Hatırlanacağı üzere Squid Game token’ı geçtiğimiz haftalarda büyük bir dolandırıcılık olayına sahne olmuş ve token fiyatı %99 düşerek, arkasında birçok mağdur bırakmıştı.

Balina alımları ön plâna çıkıyor

Shiba Inu (SHIB) Ekim ayı sonunda 0.00086 dolarlık fiyatıyla rekor kırmış ancak daha sonra ciddi bir düşüş yaşamıştı. Piyasadaki genel düşüş ile daha da geriye giden token’ın bu düşüşünü ise balinalar değerlendirmeye devam ediyor. Büyük cüzdanların düzenli olarak SHIB alımları da her hafta verilere yansıyor. Geçtiğimiz günlerde de en büyük Ethereum balinalarından biri cüzdanına 72 milyar SHIB eklemişti. Bu token’lar için yaklaşık 2.5 milyon dolar ödenmişti. “Gimli” olarak bilinen bir başka Ethereum balinasının elindeki SHIB’lerin değeri de son olarak 100 milyon dolara ulaşmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl