Shiba Inu (SHIB) bir balinanın 4 trilyonluk alımının ardından yükseldi

Shiba Inu (SHIB) fiyatında son 24 saatte yaşanan yüzde 10'a yakın artışın altından yine bir balina alımı çıktı. Büyük bir Ethereum hesabı 4 trilyon adet SHIB (yaklaşık 136 milyon dolar) alımıyla, fenomen token'ın 24 saatte ciddi bir artış yaşamasını sağladı.

Ethereum balinalarının fenomen token Shiba Inu’ya olan ilgisi dinmek bilmiyor. Bir balina son olarak yaklaşık 136 milyon dolar değerinde 4 trilyon adet SHIB aldı ve token’ın yükselişinde büyük pay sahibi oldu. İçinde toplam 570 milyon dolara yakın varlık bulunan cüzdanda 146 milyon dolarlık SHIB bulunuyor. İkinci sırada ise 88 milyon dolar değer ile metaverse coin’i MANA yer alıyor.

Piyasa düzelince alım geldi

Bilindiği üzere Shiba Inu, Ethereum balinalarının cüzdanlarında tuttuğu en büyük token haline gelmişti. Piyasadaki genel düşüşle, Ekim ayı sonunda ulaştığı zirvesinden yüzde 50’de fazla oranda uzaklaşan SHIB, Bitcoin’in artması ve piyasanın yeniden yükseliş yoluna girmesiyle artış yaşadı. Son 24 saatte Bitcoin ve Ethereum yüzde 5’lik yükseliş yaşarken, Shiba Inu’da ise bu rakam yüzde 8 oldu.

Büyük Ethereum cüzdanlarının hareketlerini takip eden WhaleStats’e göre de balinalar, 20 Aralık tarihinde SHIB’e gösterdikleri büyük ilgiyle 0.000028 dolarlık dip fiyatı alım şansı olarak görmüş olabilirler. 4 trilyonluk alımdan bir gün önce de 2,5 milyon dolarlık SHIB alımı da dikkat çekmişti.

Yüzde 61 binlik yükseliş

Uzmanlar SHIB’in şu anda bir üçgen formasyonu oluşturduğunu ve 0.000043 seviyesini aşması halinde 0.000055-0.000065 dolar aralığına girebiliceğini belirtiyorlar. 13. en büyük kripto para konumundaki Shiba Inu, haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 0.000034 dolardan işlem görüyor.

Bol sıfırlı bir token oluşu sebebiyle Türkiye de dahil, dünyada birçok ülkede milyonlarca hayranı olan ve “ucuz kripto para” olarak görülen Shiba Inu, 2020’nin Kasım ayındaki tüm zamanların en düşük seviyesinden şu anda yüzde 61 bin daha pahalı fiyattan işlem görüyor.

Dogecoin ile de yarış halinde olan Shiba Inu’nun piyasa değeri şu anda 19 milyar doların biraz üzerinde bulunuyor. Bu rakam DOGE için ise 23 milyar dolar…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl