Shiba Inu (SHIB), Elon Musk’ın açıklamalarıyla düşüş yaşadı

Elon Musk'tan art arda gelen tweet'ler başta Shiba Inu (SHIB) olmak üzere kripto paralarda etki yarattı. Tesla CEO'su elinde hiç SHIB olmadığını açıklarken Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum hakkında da paylaşımlar yaptı.

elon-musk

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter hesabından kripto paralarla ilgili açıklamalar yaptı. Musk, takipçilerinden gelen sorular üzerine hem Shiba Inu hem de Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum hakkında yazdı.

Musk, elinde SHIB olup olmadığına dair bir soruya “Hiç yok” cevabını verirken Dogecoin yatırımcısı bir kullanıcının “Dogecoin’in ortaya koyduğu hedeflere ulaşması durumunda değişim aracı olarak Lightning Network’ten daha pratik ve verimli olabileceğini düşünüyor musun?” sorusuna da şu yanıtı verdi:

“Muhtemel. Bitcoin nispeten düşük bant genişliği ve yüksek gecikme süresiyle tasarlandı. Bunların her ikisi de önemli ölçüde gelişmeye devam ederse ikinci katmana ihtiyaç duyulmayan bir noktaya ulaşacağız.”

Musk, bir başka kullanıcının “FLOKI hakkında ne düşünüyorsun?” sorusunu ise şöyle cevapladı:

“Merak ettiğimden biraz Bitcoin, Ethereum ve Doge aldım. Hepsi bu. Daha önce de dediğim gibi, varınızı yoğunuzu kriptoya yatırmayın! Gerçek değer, paranın hiçbir türlüsü değil, ürün oluşturmak ve diğer insanlara hizmet sunmaktır.”

Musk, “Dogecoin milyoneri” olarak bilinen Glauber Contessoto’nun gerçek ilginin Dogecoin’de olduğunu belirttiği tweet’ine ise şu yorumu yaptı:

“SpaceX’in roket yapımı ya da Tesla’nın üretim merkezlerinde konuştuğum birçok kişinin Dogecoin’i var. Bu kişiler finansal konularda uzman olmadıkları gibi, Silikon Vadisi’nde de teknolojist değiller. Bu yüzden Dogecoin’i destekleme kararı alan biriyim. Bana halkın kripto parası hissiyatı veriyor.”

Musk’ın özellikle Shiba Inu ve Floki Inu ile ilgili tweet’leri sonrası her iki kripto paranın fiyatında önemli düşüşler yaşandı. SHIB, yüzde 20’lik bir geri çekilme sonrası tekrar toparlanma gösterirken FLOKI de yüzde 11 oranında düştü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl