Shiba Inu (SHIB) oyununun ilk ayrıntıları belli oldu

Shiba Inu’nun (SHIB) resmi Twitter hesabından dün paylaşılan gizemli tweet’in ayrıntıları belli oldu.

Shiba Inu; Call of Duty, Diablo başta olmak üzere popüler video oyunlarının geliştiricisi Activison şirketinin teknolojiden sorumlu eski başkan yardımcısı William David Volk ile iş birliği yapacağını duyurdu. Ünlü video oyunları geliştiricisi Volk, Shiba Inu’nun NFT tabanlı oyna-kazan oyunu için danışmanlık verecek.

Proje liderli Satoshi Kusama, dün yayımladığı Medium yazısıyla ilk etapta tasarlanan oyunla ilgili ayrıntıları açıkladı. “Oyunun Geleceği Shib’tir” başlıklı yazıda, Shiba Inu’nun Shiboshi NFT’lerinin kullanılacağı bir NFT oyunu geliştirmek için üst düzey bir oyun şirketiyle ortaklık kurulduğunu da duyurdu. Şu anda bir gizlilik anlaşması olduğu için bunun hangi stüdyo olduğuna dair bir bilgi verilmedi fakat geçmişte Disney ve Warner Bros ile çalıştıkları aktarıldı.

Öte yandan Volk ise iş birliği duyurusundan sonra yaptığı açıklamada, “Tüm zamanların en önemlilerinden olacak bir oyun oyun için harika bir ekiple çalışacak olmaktan onur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Shiboshi oyunun mobil öncelikli olacağı, iOS ve Android’de yer alacağı belirtildi. Shytoshi, oyunun hangi blok zincirine dayalı olacağı sorusuna da yanıt verdi ve Shibarium’da yer alacağını yazdı. Shibarium, ilk olarak Shiba Inu’nun kurucusu Ryoshi tarafından önerilen bir ikinci katman zinciri.

Ayrıca, Shiba Inu Games uygulama içi satın alımlardan elde edilecek olan gelirin SHIB ve LEASH yakımları için fırsatlar da sağlayacağı kaydedildi.

Oyunun çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı ancak 2022 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bu hafta, Shiba Inu için haber tarafında son derece olumlu geçti. E-ticaret sitesi Newegg de 29 Kasım Pazartesi gününden itibaren SHIB’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini açıkladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl