Shiba Inu (SHIB) rakibi Dogecoin’in (DOGE) tahtını sallıyor

Geçtiğimiz hafta müthiş bir yükseliş yaşayan ve bir önceki haftaya göre %300'lük çıkış yakalayan Shiba Inu (SHIB), kısa süreli geri çekilmesinin ardından haftanın ilk gününe de yükselişle başladı. Bir diğer fenomen kripto para Dogecoin'den esinlenilerek çıkarılan SHIB, DOGE'un neredeyse yarısı kadar piyasa değerine sahip olmasına rağmen günlük hacimde ise onun iki katı rakam yakaladı.

shiba-shib (1)

Elon Musk’ın desteklediği Dogecoin’den (DOGE) ilham alınarak ortaya çıkan Shiba Inu (SHIB), rakibine adeta meydan okumaya başladı. Yaklaşık 10 gün önce bir yükseliş rallisine başlayan ve fiyatını 10 Mayıs’ta yakaladığı ATH seviyesine (0,00003791 dolar) yaklaştıran SHIB, en büyük kripto paralar sıralamasında da basamakları (12) teker teker çıkmaya başladı.

14 milyar dolar piyasa değeri…

Tam 1 hafta önce 4 Ekim’de 5 milyar dolarlık piyasa değeri olan Shiba Inu’nun şu anki değeri ise 14 milyar dolar. Son haftalarda yerinde sayan Dogecoin’de ise bu rakam 31 milyar dolar civarında… SHIB bu rakamlarda rrakibi DOGE’a her geçen gün daha dazla yaklaşırken, günlük hacimde ise onu farkla geride bıraktı. SHIB’de, son 24 saatte 4 milyar dolardan fazla hacim oluşurken, bu rakam DOGE için ise 1 milyar 300 milyon dolar. Yani SHIB, DOGE’un 3 katından fazla bir hacim yakalamış durumda.

Türk kripto para topluluğunda da çok ciddi bir kitleye hitap eden Shiba Inu, son 24 saatte %14, son 1 haftada ise %240’lık müthiş bir yükseliş sergilemiş durumda. En büyük kripto paralar sıralamasında 12. basamakta bulunan SHIB, 0.00002942 dolardan işlem görüyor.

Merkezi olmayan “meme” token’ı, yaklaşık 3 haftalık süre içerisinde 30 binden fazla yeni kullanıcı kazandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl