Shiba Inu (SHIB) topluluğu Dogecoin (DOGE) yaratıcısı Billy Markus’u çıldırttı

Son dönemin büyük yükseliş gösteren ve tüm dünyada bir alım çılgınlığı yaşanmasına sebep olan fenomen kripto parası Shiba Inu'nun yatırımcıları, Dogecoin kurucu ortaklarından Billy Markus'u, attıkları mesajlar ile isyan etme noktasına getirdi. Markus, gelen mesajlar yüzünden iletişim adreslerini de siteden kaldırdığını söyledi.

Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) arasındaki savaş Billy Markus’a kadar uzandı. Dogecoin’in yaratıcılarından olan ancak 2015 yılında işsiz kaldığı bir dönemde elindeki coin’leri satarak ikinci el araba alan Markus, Twitter’dan isyan etti.

“Artık bunu yapmayın”

2013 Dogecoin’i yaratan Markus, Shiba topluluğundan sürekli olarak gelen mesajlardan artık bıktığını söyledi. Twitter‘dan, bu konuda kimsenin kendisine mesaj atmasını istemediğini belirten Markus şunları söyledi:

“SHIB projesiyle hiçbir ilgim yok. Dogecoin’i 8 yıl önce yarattım ve şu anda da projeyle neredeyse hiçbir bağım kalmadı. İletişim adreslerimi web sitesinden de çıkarmak zorunda kaldım. Çünkü, sürekli olarak SHIB topluluğunun, kendi token’larını öven mesajlarıyla karşılaşıyorum. Artık bunu yapmayın”

“Shiba Inu token bile değildi…”

Bir takipçisinin “O zaman Twitter’daki adın neden Shiba ile başlıyor?” sorusunu da cevaplayan Markus, “Doge zaten Shiba Inu… Bu ismi 8 sene önce ben buldum. Shiba o zaman bir token bile değildi” dedi.

Şu an 0.27 dolardan işlem gören Dogecoin, Mayıs ayında yaşanan büyük düşüş öncesinde 0.74 dolara kadar yükselmiş ve piyasa değeri de 90 milyar dolar olmuştu. Elon Musk’ın da büyük destek verdiği ve Bitcoin ile Ethereum‘un yanısıra tuttuğu tek coin olduğunu belirttiği DOGE, bir süredir Shiba Inu ile kıyaslanıyor.

Geçtiğimiz haftaaarda, piyasa değeri açısından en büyük coin sıralamasında DOGE’u geride bırakan Shiba, son 1 haftada %25’lik düşüş yaşamış ve yeniden Dogecoin’in gerisinde kalmıştı.

Dünyanın hacim anlamında en büyük kripto para borsası olarak görülen Binance de geçtiğimiz günlerde DOGE/SHIB paritesini açmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl