Shiba Inu (SHIB) yükselmeye devam ediyor: 1 haftada %200’ü aştı

Dogecoin'den esinlenilerek yaratılan ve 2021 boğa sezonunda ciddi yükseliş kaydeden kripto paralardan olan Shiba Inu, son 1 haftada %200'den fazla bir çıkış yakaladı. En büyük kripto paralar listesinde önce ilk 30'a giren fenomen token, 17. sıraya kadar yükseldi.

Bu seneki boğa sezonunda Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweet’leriyle destek olduğu Dogecoin’den esinlenerek yaratılan Shiba Inu, neredeyse DOGE seviyesine yaklaştı. Son bir haftada yüzde 200’den fazla artış kaydeden fenomen kripto paranın piyasa değeri 10 milyar doların üzerine çıktı.

Elon Musk’ın paylaşımı yine fiyat yükseltti

SHIB, bol sıfırlı değeri olan bir coin olmasına rağmen Türkiye de dahil birçok ülkede ilgi çeken ve sert yükselişleriyle beklenti yaratan bir kripto para konumunda… Son 24 saatte de %60’dan fazla yükselen Shiba Inu, Elon Musk’ın 4 Ekim’de Twitter üzerinden bu cinsteki köpeğinin fotoğrafını paylaşamsıyla yükselişini hızlandırmıştı. Musk köpeğinin adını Floki koymuştu ve kısa süre sonra da bu isimde de bir kripto para yaratılmıştı.

Bitcoin ve Ether’den daha çok konuşuluyor

SHIB’in bu sert yükselişi, adeta en büyük iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum‘daki %20’lik çıkışı bile gölgede bırakmış gözüküyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesini 10 Mayıs tarihinde 0,00003791 dolar ile yakalayan fenomen kripto para, yaklaşık %60’lık bir yükseliş daha kaydederse, bu seviyenin de üzerine çıkacak. SHIB, en düşük seviyesinden yaklaşık %35 milyonluk bir getiri sağlamış durumda…

SHIB fiyatın haberin yazıldığı dakikalarda 0,00002117 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl