Shiba Inu’da 5 milyar dolarlık cüzdandan 40 trilyon SHIB çıktı

Özellikle son 1,5 aylık süreçte çok ciddi bir yükseliş yaşayan ve Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünyada alım çılgınlığına sebep olan Shiba Inu'da (SHIB) 5 milyar dolarlık meşhur cüzdan, SHIB'lerini başka cüzdanlara aktardı. Toplamda 40 trilyon adet SHIB, 4 farklı cüzdana dağıtıldı. Cüzdanın sahibi ya da sahipleri, tüm bu SHIB'leri Ağustos 2020'de sadece 8 bin dolara satın almışlardı.

Shiba Inu (SHIB) hem 1 katrilyonluk arzı hem de sert yükseliş potansiyeli göstermesiyle son bir senede kripto para yatırımcılarının ciddi şekilde ilgisini çeken bir token oldu. Kısa sürede 10 kattan fazla yükselen ve rakibi Dogecoin’i de en büyük kripto paralar sıralamasında geride bırakan SHIB, birçok yatırımcıya ciddi paralar kazandırdı.

5 milyar dolarlık meşhur Shiba Inu cüzdanından 40 trilyon SHIB çekildi

Etherscan’den alınan verilere göre ise SHIB’den çok önemli kâr eden bir kullanıcı ya da bir grup yatırımcı, (0x14068…) fonlarını farklı cüzdanlara dağıtmaya başladı. Son dönemde SHIB’deki büyük yükseliş, 8 bin dolarlık yatırımın tam 5 milyar dolara dönüşmesini sağlarken, bu kişi (ya da grup/şirket) token’larını 4 farklı cüzdana dağıttı. Her cüzdana 10 trilyon 100 bin adet SHIB gönderilirken, sosyal medyada da tartışma başladı.

Kaynak: Etherscan

Satarsa ne olur?

Bazı kullanıcılar cüzdanlara çekilen SHIB token’ların değerinin kağıt üzerinde olduğunu ancak satış esnasında çok daha düşük bir meblağ elde edileceğini iddia ederken, bazıları ise sadece bu haberin bile SHIB’in fiyatındaki çöküşün başlangıcı olabileceğini savundular. Kullanıcılar ayrıca, cüzdan sahibinin bir kişi olmayabileceğini hatta yatırımcının da SHIB topluluğundan bir grup olabileceğini belirttiller.

Hala 30 trilyon SHIB duruyor

Öte yandan 40 trilyon Shiba Inu’yu 4 farklı cüzdana gönderen kişinin cüzdanında şu anda hala 30 trilyon kadar SHIB’in duruyor olması dikkat çekti. Bu token’ların değeri de yaklaşık 2 milyar dolar…

Cüzdanda, dolar karşılığı değeri çok az olan çeşitli başka fenomen coin’ler de bulunuyor. BabyDoge, FlokiElon, ElongD, DOBE, KINTA bunlardan bazıları…

Haberin yazıldığı dakikalarda ise Shiba Inu, son 24 saatteki %6’lık düşüşün ardından 0,000066 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl