Dünya Ekonomik Forumu, Shiba Inu iddialarını reddetti

Popüler meme token Shiba Inu’nun (SHIB) geliştirici ekibi geçtiğimiz hafta Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) kendilerini küresel Metaverse politikası üzerinde çalışmaya davet ettiğini iddia etmişti. WEF ise iddialara yanıt olarak, bir telefon görüşmesi yapıldığını ancak ekibe bir davette bulunulmadığını bildirdi.

Önde gelen meme token’lardan Shiba Inu’nun arkasındaki ekip geçtiğimiz hafta Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF), küresel Metaverse politikası konusunda kendileriyle çalışmaya davet ettiğini ileri sürmüştü. Shiba Inu’nun (SHIB) baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, bir anket hazırlayıp attığı tweetle topluluğa daveti kabul edip etmemeyi danışmıştı.

Yaklaşık 23 bin oy kullanıldı fakat iddia yalanlandı

Twitter üzerinden yapılan ankette kullanılan yaklaşık 23 bin oyun yüzde 62.3’ü Shiba Inu’nun WEF ile çalışmasına evet dese de bazı yorumlarda iş birliğinin topluluğun merkezsizleşme anlayışıyla nasıl örtüşeceği konusunda endişeler dile getirildi.

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) ise Shiba Inu‘yu küresel Metaverse politikası konusunda kendisiyle çalışmaya davet ettiği iddialarını yalanladı.

Bu yılın mayıs ayında Davos’ta dünyaya tanıtılan WEF’in Metaverse girişiminin misyonu, açık ve kapsayıcı bir Metaverse tanımlamak ve inşa etmek üzerine öne çıkıyor. Bugüne kadar aralarında Meta, Decentraland, Animoca Brands, Polygon ve Somnium Space’in de bulunduğu yüzden fazla farklı işletmeyle stratejik ortaklıklar kurulmuştu. Buna ek olarak, VR şirketleri, bankalar, devlet kurumları, akademik kurumlar ve Interpol ile çalışmaya devam ediliyor.

Dünya Ekonomik Forumu’nun kısa vadeli hedefinde Shiba Inu yok

Ancak WEF şimdilik Shiba Inu’yu bu listeye eklemeyi planlamıyor. İlk günlerinde “Dogecoin katili” olarak lanse edilen köpek temalı token, 2020 yılında piyasaya sürülmüş ve en popüler meme coin’lerden biri haline gelerek kendisine ‘Shib Ordusu’ adını veren sadık bir takipçi kitlesi oluşturmayı başarmıştı.

Shiba Inu ekosisteminin o zamandan bu yana büyüdüğü ve geliştiği görüldü. Ekip bu yılın başında, halen geliştirilme sürecinde olan SHIB: The Metaverse olarak bilinen bir Metaverse platformu için planlarını açıklamıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl