Shiba Inu’dan token yakan Visa kart

2021'in son bölümüne damga vuran fenomen token Shiba Inu'da ekip, Visa ile SHIB yakan kart anlaşmasını duyurdu. Bu kart ile yapılan harcamaların ardından SHIB arzının belli bir bölümü yakılacak. Duyurunun ardından SHIB yakım oranında da %66'lık yükseliş görüldü.

Geçtiğimiz aylarda metaverse‘te arazi satışı projesini başlatan ve bir süredir de SHIB yakım işlemleriyle ön plâna çıkan Shiba Inu, yakım konusunda önemli bir adım daha attı ve dünya ödeme devi Visa ile bir anlaşma yaptı.

“Ödeme yap, SHIB yak”

Shiba Inu’daki yakım rakamlarını takip eden Shibburn platformunun Twitter hesabından paylaşılan yaklaşık 3 saniyelik videoda, Shiba Inu ve Visa’nın birlikte çıkaracağı kart tanıtıldı. Bu kartla yapılan harcamaların ardından, SHIB arzının belli bir miktarı sistemden tamamen silinecek. Yapılan kısa paylaşımda kartın turuncu renkte olduğu görülürken, “Ödeme yap ve SHIB yak” sloganı kullanıldı.

Yakım oranında %66’lık artış var

Visa ile yapılan işbirliğinin ardından ise yakılan SHIB oranında 24 saatte %66’lık bir artış yaşandı. Bu zaman dilimi içerisinde 180 milyon SHIB sistemden silindi. Hatırlanacağı üzere Shiba Inu ekibi ve Ryoshi Vision SHIB yakım portalını açıklamışlardı. SHI yakan kullanıcılara, RYOSHI token olarak ödüllerin dağıtılması bekleniyordu ancak son dönemde bu konuda ciddi sorunlar ortaya çıktı.

Ciddi şekilde yavaşlayan ödül dağıtımıyla ilgili RYOSHI tarafına eleştiri getirilidi ve “Burada açık olarak görülen, işlerin vadedildiği gibi sürmediğidir. Ödül akışkanlığı ciddi şekilde yavaşlamıştır. RYOSHI ekibine konu hakkında ulaşılmıştır. Topluluğumuzun projelere duyduğu güven her şeyin üzerindedir” denildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl