Shiba Inu’nun (SHIB) DEX platformu ShibaSwap’ta 1 milyar dolar geçildi

Shiba Inu‘nun (SHIB) merkezi olmayan borsası ShibaSwap, ilk gününü önemli bir başarıyla tamamladı. Dün devreye giren platform, 24 saatte kilitli toplam varlıklarda 1 milyar doları geride bıraktı. Rakam, TSİ 23.00 itibari ile 1 milyar 340 milyon dolara ulaştı.

ShibaSwap, kullanıcıların token’larını takas edebildiği, likidite sağlayıp veya stake ederek ödül kazanabildiği bir platform. Proje, Shiba Inu ekosisteminin bir parçası. Dogecoin’deki müthiş fiyat rallisi sonrası patlama yapan bir başka benzer token olan Shiba Inu, Mayıs ayında ilk 20 kripto paradan biri oldu ve Haziran ayında Coinbase, listeleme yönünde adım attı.

ShibaSwap, kısa sürede 1 milyar doları aşarken DeFi protokollerinin tamamında kilitli değer 57 milyar doların üzerinde. Burada ilk sırayı 11 milyar dolarla Aave alıyor ve onu 8.4 milyar dolar ile Curve takip ediyor. Uniswap 5.7 milyar dolar, SushiSwap ise 2.9 milyar dolarlık kilitli değere sahip.

Öte yandan Yearn Finance geliştiricisi Banteg, dün projenin kilitli tüm paranın çalınabileceği bir ‘rug pull’ saldırısına karşı savunmasız olduğu uyarısında bulundu. Shiba Inu ekibinin bu endişeleri gidermek için hızlı bir rug pull’u önleyecek şekilde ‘zaman kilidi’ işlevi uygulamayı planladığı bildirildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl