Shiba Inu’ya (SHIB), 8 bin dolarlık yatırım, 5.7 milyar dolar oldu

Shiba Inu (SHIB), son günlerin en çok konuşulan ve fiyat yükselişiyle piyasaya adeta damga vuran kripto parası. SHIB, CoinGecko verilerine göre, piyasa değeri bakımından Dogecoin’i bile geride bıraktı. SHIB’in mevcut piyasa değeri, Dogecoin’de 31.4 milyar dolara kıyasla 39.3 milyar dolar.

SHIB, ilk önemli hareketlerini bu yılın başlarında TikTok gibi platformlarda yayımlanan videolarla yapmıştı. SHIB’in ünü, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in kendisine gönderilen tüm SHIB arzının yarısını hayır kurumlarına bağışlamasından sonra arttı. Coinbase gibi önde gelen kripto para borsalarının SHIB’i listelemesi, artan ilgiyi daha da destekledi. Bugünlerde ise Robinhood’un SHIB’i listeleyip listelemeyeceği merak ediliyor.

Öte yandan tüm bunlardan daha ilginç hikaye ise, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında 8 bin dolarlık SHIB satın alan cüzdanın, bugün 5.7 milyar dolar gibi bir değere ulaşması. Söz konusu cüzdan, sadece 400 gün içerisinde yatırımını böylece 700 bin katına çıkarmış oluyor.

2020 Ağustos’ta Shiba Inu’ya 8 bin dolarlık yatırım yapılan o cüzdan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Shiba Inu (SHIB) hakkında merak edilenler

Son olarak SHIB’te son yedi gündeki artış yüzde 200’e yaklaştı. İşlem hacimlerine bakıldığında ise SHIB işlemleri ağırlıklı olarak Binance üzerinden gerçekleşiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl