Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin 410 trilyon SHIB yaktı

Ethereum‘un kurucu ortağı Vitalik Buterin, cüzdanına projenin kurucuları tarafından yollanan Shiba‘ların 410 trilyonunu yaktı.

Shiba ekibi, token’ın toplam arzının yüzde 50’sini Buterin’in cüzdanına göndermişti. Bu miktar, yaklaşık 500 trilyon SHIB‘e denk geliyor. Geçen hafta Hindistan Kripto Yardım Fonu cüzdanına o sırada 1 milyar dolar eden 50 trilyon SHIB’i bağışlayan Buterin, kalan miktarın büyük bölümünü de tamamen yaktı.

Vitalik Buterin, 410 trilyon Shiba Inu'yu (SHIB) yaktı
Vitalik Buterin, 410 trilyon Shiba Inu’yu (SHIB) yaktı

Ethereum’da yakılmak, yani dolaşımdan kaldırılmak istenen bir token 0xdead… ile başlayan adreslere gönderiliyor. Bu adreslere kimsenin erişimi bulunmuyor. Buterin’in gönderdiği 410 trilyon SHIB, işlem sırasında 6.8 milyar dolar değerindeydi. Ethereum’un kurucusu, işlem hash’ine ise şöyle yazdı:

“Cüzdanımda kalan Shiba’ların yüzde 90’ını yakmaya karar verdim. Kalan yüzde 10 ise kripto yardım fonuyla benzer değerlere sahip (büyük ölçekte can kaybını önleyen) ama daha uzun vadeye odaklanan bir hayır kurumuna (henüz belirlemedim) gönderilecek. Kovid, şu anda büyük bir sorun fakat uzun vadeli gelecekle ilgili de düşünmek lazım!”

Buterin, söz konusu işlemi, TSİ 00.48’de yaptı. Arzın yüzde 50’sine yakın kısmın yakılması, SHIB fiyatında da büyük artışı beraberinde getirdi. Fiyat, 0.0000127 dolardan 0.00002 dolara yükseldi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl