Short Bitcoin fonlarında 7 haftalık seri bitti

Geçen hafta kripto para fonlarına 8.3 milyon dolarlık net giriş gerçekleşti. Bunlar arasında en büyük payı Ethereum alırken short Bitcoin fonlarından da 5.1 milyon dolarlık net çıkış kaydedildi. Böylece short Bitcoin fonlarının 7 haftalık serisi son buldu.

Kripto para yatırım yönetimi şirketi CoinShares’in son raporuna göre, Bitcoin’de fiyat düşüşüne yönelik pozisyon almaya imkan veren short Bitcoin fonlarına 7 haftalık net girişler son buldu.

Geçtiğimiz hafta, söz konusu short yatırım ürünlerinden 5.1 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti. Bununla beraber, short Bitcoin fonlarının yönetimi altındaki varlıkların değeri 172 milyon dolar oldu.

Öte yandan yatırımcılar, Merge güncellemesinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinin ardından en çok Ethereum’a yöneldi. Geçen hafta Ethereum’a net girişler 6.9 milyon dolar oldu. Ethereum fonları, 15 Eylül’de gerçekleşen güncellemeden önceki ve sonraki haftalarda sırasıyla 62 milyon dolar ve 15 milyon dolarlık çıkışlar görmüştü. Bitcoin ise 2.6 milyon dolarda kaldı.

Tüm kripto para fonlarının yönetimi altında ise 25 milyar 516 milyon dolarlık varlık bulunuyor.

Bitcoin fonlarının yönetimi altında ise 16 milyar dolarlık varlık yer alıyor. CoinShares araştırma direktörü James Butterfill, bunun haziran sonundan bu yana görülen en düşük rakam olduğunu ve geçen haftaki eğilimlerin “dijital varlıklara yönelik yatırımcı iştahının” devam ettiğini gösterdiğini belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl