Short Bitcoin fonlarında rekor çıkış: CoinShares raporu

Kripto para yatırım yönetimi şirketi CoinShares’in haftalık raporuna göre, Bitcoin üst üste 4. haftasında toplam 12 milyon dolar tutarında giriş görürken, Short Bitcoin yatırım ürünlerinde toplam 15 milyon dolarlık rekor çıkış oldu. Ethereum ise geçen hafta toplam 2.2 milyon dolarlık küçük çıkışlar kaydetti.

CoinShares’in haftalık raporuna göre, dijital varlık yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 5 milyon dolarlık çıkış görüldü. Çıkışların çoğunun short fonlardan gelmesi duyarlılığın olumlu kaldığını gösteriyor. Yatırımcılar, Amerikan merkez bankası Fed’in şahin para politikasından geri adım atacağına dair işaretler beklerken hacimler tarihsel olarak düşük kalmaya devam ediyor.

En çok yatırım girişi Almanya’da

En fazla giriş 2.9 milyon dolar ile Almanya’da gerçekleşirken, çıkışlar sırasıyla 6.4 milyon dolar ve 4.4 milyon dolar ile İsveç ve Kanada’da yoğunlaştı.

Bitcoin üst üste 4. haftasında toplam 12 milyon dolar tutarında giriş görürken, Short Bitcoin yatırım ürünlerinde yani Bitcoin’in düşüşüne yatırım yapan fonlarda toplam 15 milyon dolarlık rekor çıkış yaşandı. Bu çıkışlar, yönetim altındaki toplam varlıkların (AuM) yüzde 10’unu temsil ederken önceki haftalarda görülen çıkışların iki katına denk geliyor.

Kripto para fonlarına haftalık girişler

Merge sonrası Ethereum’da temkinli duruş devam ediyor

Ethereum geçen hafta toplam 2.2 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar kaydederek Merge sonrası yatırımcılar arasındaki tereddütlerin devam ettiğini göstermiş oldu.

Müşterilerden gelen son geri bildirimler, stake getirisi sunan bir menkul kıymet olarak artık düzenleyici statüsü konusunda endişe duyulduğunu gösteriyor.

Bu arada geçen hafta altcoin’lerde çok az hareketlilik gözlemlendi. Rapora göre, Polkadot ile Solana’da küçük çıkışlar yaşandı.

Genel olarak teknoloji hisselerinin zayıf performansına rağmen, hisse senedi blok zinciri ETP’lerinde 1,6 milyon dolar tutarında mütevazı girişler görülürken bu yıl toplam 157 milyon dolar tutarında giriş gerçekleşmiş oldu.

Bitcoin Haberleri
Ethereum Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl