Siacoin’in şirketi Skynet Labs kapanıyor

Siacoin ve merkeziyetsiz dosya depolama platformu Skynet'in şirketi Skynet Labs, daha fazla yatırım desteği alamamasından dolayı kapatılıyor.

Siacoin’in ana şirketi olan Boston merkezli Skynet Labs, daha fazla yatırım desteği alamaması nedeniyle faaliyetini sonlandırıyor.

2014’ten bu yana yedi yatırım turunda 9.6 milyon dolar toplayan şirketten yapılan açıklamada, bir sonraki yatırım turunun tamamlanamadığı ve kapatma kararı alındığı belirtildi.

Skynet Labs CEO’su David Vorick, merkeziyetsiz depolama ve uygulama barındırma platformu Skynet’in ise aktif olarak var olmaya devam edeceğini söyledi. Vorick, “Skynet, bir platform olarak çalışmayı sürdürecek. Tüm kullanıcı dosyaları çevrim içi kalacak ve altyapının önemli bölümleri, aktif olarak geliştirilmeye devam edecek.” dedi.

Skynet, Şubat 2020’de Amazon Web Services gibi merkezi çözümlere daha düşük depolama maliyetleriyle bir alternatif olarak ortaya çıkmıştı. Skynet platformu, piyasaya sürüldüğü sırada Siacoin’in fiyatında da büyük etki yaratmıştı.

Skynet Labs, 2020’nin Eylül ayındaki Paradigm’in liderlik ettiği yatırım turunda 3 milyon dolar toplamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl