SingularityNET CEO’su Ben Goertzel: Cardano çok daha üstün

Alonzo hard fork'una her geçen gün daha da yaklaşan ve şu ana kadar da çok fazla sorun yaşamayan Cardano'ya bir övgü de SingularityNET CEO'su Ben Goertzel'den geldi. Yapay zeka robotu olan Sophia'nın geliştiricilerinden Goertzel, "Cardano temelde rakiplerine göre çok üstün" dedi.

Merkeziyetsiz yapay zeka platformu olan ve Ethereum’dan Cardano blok zincirine gemeye hazırlanan SingularityNET’in CEO’su Ben Goertzel, Twitter hesabından Cardano’nun rakiplerine göre temelde çok daha üstün olduğunu belirtti.

Sophia adlı yapay zeka robotunun geliştiricisi olan Goertzel şunları söyledi:

“Önümüzdeki hafta SingularityNET’in AGIX token’ının temel olarak çok daha üstün olan Cardano blok zincirine geçecek ve çok zincirli bir hale gelecek olması heyecan verici. Cardano’yu bu duruma getiren ve bizim de bunu yapmamızı sağlayan Charles Hoskinson’a ve IOG (*IOHK’un yeni adı) ekibine tebrikler”

SingularityNET, geçtiğimiz Eylül ayında AGIX token’ının çoklu zincir sistemine geçiş yapacağını ve kademeli olarak Cardano’ya entegre olacağını açıklamıştı. Ethereum varlıklarının rakip zincir olan Cardano’ya geçişini sağlayacak olan “Cardano ERC20 dönüştürücüsü” de bu hafta piyasaya sürülecek. IOG’nin proje yöneticisi olan Francisco Landino da kısa süre önce, AGIX token’ın Cardano’ya nasıl geçiş yapacağı konusunda bir anlatımda bulunmuştu.

“Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunundan ötürü” demişti

Şubat ayında katıldığı bir podcast’te Goertzel, 1993 yılında Haskell ile kod yazmaya başladığını söylemişti. Haskell, Cardano’nun akıllı kontrat programlama dili olan Plutus’un temelini oluşturuyor. Dolayısıyla Cardano, Goertzel için adeta biçilmiş kaftan… Başarılı geliştirici yine bu podcast’te, Cardano’ya geçişin ana sebebi olarak da Ethereum’daki ölçeklenebilirlik sorunlarını göstermişti.

Mayıs ayında da Cardano’ya uyumlu olan AGIX token’ı, hard fork’un tamamlanmasının ardından AGI token’ının yerini almıştı. AGIX, son 24 saatte genel piyasada küçük bir düzeltme hareketi olmasına rağmen % 5’lik artış sağladı.

Alonzo hard fork’u için testnet süreçlerini başarıyla geçiren Cardano’nun kripto parası ADA ise tüm ATH’lerini kırmayı başardı. ADA şu anda 2.75 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl