SkyBridge kurucusu Scaramucci: Kurumsallar hala Bitcoin’e gelmedi

Daha önce "2025 yılında 1 milyar Bitcoin kullanıcısı olacak" diyerek ses getiren varlık yönetim şirketi Sky Bridge Capital'ın kurucusu olan Anthony Scaramucci, kurumsal firmaların hala en büyük kripto paraya yatırım yapmadığını ve hala şüpheleri olduğunu belirtti. Scaramucci ayrıca, bir gün büyük bir bankanın mutlaka Coinbase ya da onun gibi bir şirketi satın alacağını da iddia etti.

scaramucci

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Bitcoin ETF başvurusu da bulunan SkyBridge Capital’ın kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin’in hala kurumsal firmalar tarafından tam anlamıyla benimsenmediğini belirtti.

“Kurumsallar hala kriptoya gelmedi”

Bu yatırımcı grubunun hala Bitcoin hakkında belirli şüpheleri olduğunu dile getiren Scaramucci, Bloomberg’e verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para piyasası, şu anda yüzde 10’luk kurumsal yatırımcı grubu tarafından kontrol ediliyor. Kurumsallar hala kriptoya gelmediler. Bunu söyleyen biri varsa, ya size doğruyu söylemiyordur ya da benim göremediğim bir şeyi görüyorudur.”

Banka ve Coinbase iddiası

Scaramucci ayrıca, dünyadaki büyük bankalardan birinin, bir gün mutlaka Coinbase ya da ona benzeyen bir girişim şirketini satın alacağını düşündüğünü söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski danışmanlarından olan Scaramucci’nin SkyBridge Capital şirketinin, oluşturduğu Bitcoin fonuna 2020 Aralık ayında 182 milyon dolar yatırım yaptığı ortaya çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl