ABD’li banka, 170 milyon dolarlık kripto varlıklarını açıkladı

San Francisco merkezli olan ve ABD Mevduat Sigorta Fonu (FDIC) tarafından da denetlenen bir banka olan Sofi Bank, 2. çeyrek kazanç raporunda elinde önemli miktarda kripto para tuttuğunu açıkladı. Bankanın Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin dışında birçok kripto para yatırımı bulunuyor.

Mart ayında bankacılık krizinin vurduğu ABD’de özellikle kripto para işleri yapan önemli kurumlar iflas ederken ya da el değiştirirken, bir bankanın ise elinde 166 milyon dolarlık kripto olduğu ortaya çıktı.

2022’nin şubat ayında Golden Pacific Bancorp’u satın alarak banka olan Sofi Bank, 2. çeyrek raporunda 166 milyon dolarlık kripto para tuttuğunu açıkladı. Bankanın elinde 82 milyon dolarlık Bitcoin, 55 milyon dolarlık Ether, 4.9 milyon dolarlık DOGE, 4.5 milyon dolarlık Cardano, 3.5 milyon dolarlık Litecoin, 2.8 milyon dolarlık Solana ve 2.9 milyon dolarlık Ethereum Classic bulunuyor.

Bu sene 60 milyon dolarlık alım

Bunlar dışında 10 milyon dolarlık başka kripto paraların da tutulduğu belirtilirken 166 milyon dolarlık toplam rakamın ise aralık ayında 106 milyon dolar olduğu belirtildi. Yani banka, aralıktan bu yana geçen sürede 60 milyon dolarlık kripto para yatırımı yapmış.

Coinbase ile ortaklık var

Banka olmadan önce de, 2019 yılından bu yana müşterilerine kripto para hizmetleri veren şirket, bu işlerini Coinbase ile yaptığı ortaklık sayesinde yürütüyor. Bankanın şu anda 6.2 milyon müşterisi bulunuyor. 2019’da finansal hizmetler şirketiyken 800 bin müşterisi olan firma, bu senenin ikinci çeyreğinde ise 584 bin kişilik yeni müşteri kazandı.

Banka ayrıca resmi açıklamasında müşterilerinden kripto para yatırımı yapmak isteyenler varsa, bunun için en iyi yapılabilecek başlangıcın, Aktif Yatırım Hesabı açmak olduğu belirtildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl