Bir sonraki spot ETF Solana mı: ETF analisti yorumladı

Kripto para dünyası bugün SEC'nin vereceği VanEck spot Ether ETF kararını merakla beklerken ABD medyası ise diğer kripto paraların da fonlarının çıkarılma olasılıklarını konuşmaya başladı. CNBC'de yapılan Solana ETF analizlerini ise, Bloomberg'ün ETF analisti James Seyffart yorumladı.

ABD geleneksel medyası artık kripto paraları daha fazla konuşmaya başlarken, sıradaki tartışma ise hangi kripto paranın bundan sonraki ETF onayını alacağı oldu.

“Bu boğanın büyük üçlüsü onlar…”

CNBC’nin yayınına katılan analist Brian Kelly, ETH ETF’lerinin bu hafta olmasa bile elbet onaylanacağını ancak ondan sonraki ETF’in de Solana’da geleceğini iddia etti:

Ether ETF’leri ya bu hafta ya da ondan sonraki hafta kabul edilecek. SEC’den onay gelmese bile, sonunda kabul edilecek. Burada sorulması gereken soru ise bir sonraki kripto paranın hangisi olacağı… Bence Solana olacak. Bitcoin, Ethereum ve Solana bu boğa sezonunun büyük üçlüsü oldu”

İlginizi çekebilir! | Ethereum ETF’i için onay kararı ne zaman?

James Seyffart: FIT21 gibi yasalar süreci hızlandırabilir

Bu analizleri X hesabı üzerinden yorumlayan Bloomberg’ün ETF analisti James Seyffart ise, önce vadeli işlem ETF’lerinin onaylanabileceğini daha sonra ise spot ETF’lerin gelebileceğini ifade etti:

“Şu anki ve geçmişteki ihtiyaçlara bakıldığında CFTC’nin regüle ettiği piyasalara birkaç yıl içerisinde bu ETF’ler gelebilir. Ancak FIT21 gibi yasalar da, bu konudaki süreci hızlandırır. Bence SOL ETF’i, BTC ve ETH’den sonra bu anlamda en çok talebin geleceği fon olacaktır. Ancak SEC, ETH’nin etrafında dans ettiği gibi SOL etrafında dönmüyor. Coinbase ve Kraken davalarında da gördük ki, Solana’nın bir menkul kıymet olduğunu düşünüyorlar. Bu da, SOL ETF’ine giden yola çok fazla engel koyacaktır”

Bilindiği üzere dün Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen FIT21 yasası, kripto paralarda kontrolü daha çok CFTC’ye veriyor. Beyaz Saray da dün yaptığı açıklamada bu tasarıyı veto etme gibi bir niyeti olmadığını belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl