Tayvanlı şarkıcı yeni memecoin’i için 195.000 Solana topladı

Solana ağında memecoin çıkaran ve ön satış için SOL token toplayan ünlülere bir yenisi daha eklendi. Tayvanlı şarkıcı Jeffrey Huang, Bobaoppa adlı memecoin'i için yaklaşık 36 milyon dolar değerde SOL toplamayı başardı.

Solana ağında memecoin çıkaran ve daha sonra kullanıcılara token’ları airdrop olarak dağıtmak için ön satış yapan kişilere Tayvanlı ünlü şarkıcı Jeffrey Huang da eklendi. Huang 36 milyon dolar değerde 195 bin adet SOL topladı.

Tüm tartışmalara rağmen…

Blok zinciri analisti ZachXBT tarafından, 2022 yılında birçok ICO çıkardığı ve bunları genelde sert yükselişler ve düşüşlerle manipüle ettiği de ortaya çıkarılan Huang, tüm bu tartışma, eleştiri ve başarısızlıklara rağmen, büyük bir meblağ toplamayı başardı.

Kripto paralardaki memecoin çılgınlığından yararlanan Huang, 195 bin SOL token elde etti. Huang, Bobaoppa adında bir token çıkaracak.

90’lı yıllardan bu yana müzik endüstrisinde de yer alan Tayvanlı şarkıcı daha önce Bored Ape Yacht Club NFT’lerinden de satın almıştı.

ZachXBT’nin belirttiğine göre Huang, 2022’de de Mithril, Formosa, Machi X, Cream Finance ve Mith Cash gibi projelerde de fon toplamayı başarmış ve çok fazla tartışılmıştı.

Solana’da yeni furya memecoin çıkarmak…

Bilindiği üzere, Solana ağındaki memecoin furyası aslında ekim ayında BONK ile başlamıştı. BONK’ta görülen fiyat artışı birçok yeni memecoin çıkarılmasının önünü açmış ve iş tam bir çılgınlığa dönmüştü.

Son haftalarda ise, içerisinde Türk kripto yatırımcılarının da olduğu bazı kişiler, memecoin çıkarma vaadiyle sosyal medyadaki takipçilerinden SOL token talep etmişler ve yine ciddi meblağlar toplamayı başarmışlardı.

“Belki airdrop gönderir” düşüncesi…

Buradaki kullanıcı mantığı ise, gönderilen SOL token’lar karşılığında, yeni memecoin çıkaracak kişinin, ön satışa katılan yatırımcılara airdrop yapma düşüncesi… Yeni memecoin’i airdrop alacak kullanıcılar, fiyatın da artması ihtimaliyle birlikte kazançlarını katlama düşüncesiyle hareket ediyorlar.

Bunun birçok doğru örneği bulunsa da, havuzu boşaltan ya da vaatlerini yerine getirmeyen de birçok kişi bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde, bir Türk kripto yatırımcısı yeni bir araba almak istediğini söylemiş ve 50 bin dolarlık SOL toplamayı başarmıştı. Bu kişi bir airdrop vaadinde bile bulunmamasına rağmen, takipçiler, “Belki airdrop gönderir” düşüncesiyle bu kişiye SOL token göndermişlerdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Ferhat Yanıtla

    Merhabalar uzun vade düşünceniz nedir