Solana’nın yeni telefonuna airdrop hücumu: 24 saatte 25 bin satış

Hafta başında Web3 odaklı akıllı telefonu Saga’nın yeni ve daha ucuz versiyonunu duyuran Solana, beklenmeyen bir talep yoğunluğuyla karşı karşıya. Saga’nın ilk telefonu, piyasa çıktığı dönemde ilgi görmemiş fakat yıl sonuna doğru tüm telefonlar satılmıştı. Bunda telefon kullanıcılarına yapılan BONK airdrop’unun değer kazanmasının büyük etkisi olmuştu. İkinci telefon ise farklı bir hikaye yazıyor.

İlk 24 saatte 25 binden fazla sipariş aldı

Henüz teknik detayları belli olmayan ve ön siparişe açılan telefon hızla tükeniyor. Solana Mobile, 7 günlük satış hedeflerine ilk 24 saatte ulaştıklarını açıkladı. Solana’nın kurucu ortağı Raj Gokal, duyuruyu yaptıktan sonraki ilk 24 saat içinde 25 binden fazla ön sipariş aldıklarını, 30 saat itibari ile de 30 bin siparişi geçtiklerini söyledi. Buna karşın ilk telefonda 20 bin barajının geçilmesi neredeyse bir yıl sürmüştü.

2025’in ilk yarısından itibaren gönderilecek olan telefon, Andorid tabanlı olacak, dahili bir kripto para cüzdanı barındıracak ve dApp’leri çalıştırabilecek. Saga, piyasaya çıktığında 1000 dolar gibi bir fiyattan satışa sunulmuş, daha sonra fiyat 599 dolara indirilmişti. Yeni versiyonun satış fiyatı 450 dolar olarak belirlendi.

İlk telefonun sahiplerine ücretsiz olarak 30 milyon BONK token dağıtılmıştı. Bu token’ların değeri, ilk etapta çok az olsa da BONK’taki büyük fiyat yükselişi sonucunda 800 dolara kadar çıkmıştı. Telefon kullanıcılarına dağıtılan tek ödül BONK olmadı. Sonrasında da farklı airdrop’lar da yapıldı. Bu airdrop çılgınlığı, Saga’nın fiyatının eBay’de 5 bin dolara kadar ulaşmasına neden oldu.

Airdrop beklentileri talebi etkiliyor

İkinci telefona olan büyük talebin arkasındaki en büyük etken de airdrop beklentileri. Verilen bilgiye göre, yeni cihazın kullanıcıları da ödüllendirilecek fakat bu ödüllerin ne olacağı henüz açıklanmadı. Öte yandan cüzdan ve X hesaplarını bağlayan müşterilere bir yönlendirme linki tanımlanacak ve bu link üzerinden verilen her ön sipariş, Solana Mobile web sitesindeki liderlik tablosunda üst sıralara çıkmaya imkan sağlayacak. Açıklamada, bu sayede ekosistem ekiplerinden ödül ve hediye alma şansının artacağı kaydedildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl