Airdrop nedeniyle karaborsa olan Solana akıllı telefonu Saga’nın yenisi geliyor

Solana Mobile, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve tamamı satılan Web3 odaklı akıllı telefon Saga’nın yeni bir versiyonunu çıkarıyor.

Saga ile aynı şekilde yerleşik kripto para cüzdanı, dApp mağazası ve özel Android yazılımına sahip olacak yeni telefon, daha uygun bir etiket fiyatıyla ön siparişe açıldı. 450 dolar karşılığında ön siparişi verilebilen telefonun 2025’in ilk yarısında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

599 dolarlık telefonun fiyatı, airdrop’tan dolayı 5 bin dolara kadar çıkmıştı

Saga, geçen yıl 1000 dolarlık bir fiyatla piyasaya çıkarılmış fakat ilk etapta ilgi görmemişti. Cihazın fiyatı daha sonra 599 dolara kadar düşürülmüştü. Bununla birlikte esas talep, aralık ayında başta BONK olmak üzere Solana tabanlı token’ların parabolik yükselişiyle geldi. Telefon sahiplerine yapılan 30 milyon BONK’luk airdrop, BONK’un fiyatının yükselmesiyle değerli oldu. 20 binlik stok, hızlı bir şekilde tükendi. Hatta telefon karaborsaya düştü ve fiyatı eBay üzerinde 5 bin dolara kadar çıktı.

Yeni telefonun müşterilerine de airdrop verilecek mi?

Verilen bilgiye göre, yeni cihazın kullanıcıları da ödüllendirilecek fakat bu ödüllerin ne olacağı henüz açıklanmadı. Öte yandan cüzdan ve X hesaplarını bağlayan müşterilere bir yönlendirme linki tanımlanacak ve bu link üzerinden verilen her ön sipariş, Solana Mobile web sitesindeki liderlik tablosunda üst sıralara çıkmaya imkan sağlayacak. Açıklamada, bu sayede ekosistem ekiplerinden ödül ve hediye alma şansının artacağı kaydedildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl