Solana (SOL) işlem hacmi FTX iflası öncesi seviyeye geldi

Solana'nın yeniden hayata dönüşü güç kazanmaya devam ediyor. Zincir üstü hareketler artarken, işlem hacmi de FTX iflası öncesi rakamlara geri geldi.

FTX iflasıyla birlikte derin bir düşüş yaşayan Solana 9 doların altına inmesinin ardından yeni yılla birlikte yükselişe geçti. Yaklaşık 10 günde yüzde 70’ten fazla yükseliş yaşayan SOL’deki işlem hacimleri de artıyor.

Analiz platformu Messari’nin paylaştığı verilere göre işlem hacimleri, FTX çöküşü öncesi döneme geri döndü. Messari, Solana blok zinciri üzerindeki aktif hesap sayısının da arttığını belirtti ve rakamın 240 bini aştığı bilgisini paylaştı.

“Meme coin etkisi var”

Yapılan değerlendirme ise “Bu yükselişlerin arkasında zincir üzerinde son günlerde ortaya çıkan meme coin furyasının etkisi olabilir ancak bu rakamlara bakarak FTX çöküşünü yok saymamak gerekir” denildi.

Coin98 Analytics’in rakamlarına göre ise aktif adres sayısında Solana 4. sırada yer alıyor. BNB Chain’in lider olduğu sıralamada, Fantom ikinci, Polygon ise üçüncü sırada… Ethereum, bu dörtlünün hemen arkasında…

BONK’ta yüzde 35 düşüş

Solana blok zincirindeki aktiviteyi artıran etkenlerin başında gelen BONK’ta ise son 24 saatte yaşanan %35’lik büyük düşüş gözlerden kaçmıyor. Aralık sonundan bu yana yüzde 3000’den fazla yükselen BONK’ta yaşanan düşüşün spesifik bir sebebi ise bulunmuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Can Kavaklıoğlu Yanıtla

    Solana’nın FTX öncesi işlem hacmine geldiğini haber yapıyorsunuz ancak Amazon’un Avalanche işbirliği bir haber niteliği taşımıyor öyle mi 🤔