Solana’da yarın ne olacak, gizemli tweet ne anlama geliyor?

solana sol

Solana (SOL), çarpıcı fiyat artışı ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bir sene önce bugün, 4.5 dolar olan SOL, aradan geçen kısa zamanda yüzde 2 binden fazla değer kazanarak 100 doları da aştı. SOL, özellikle son birkaç haftada yukarı yönlü ciddi bir ivme yakaladı.

Solana’daki fiyat artışında NFT patlamasından önemli şirketlerden alınan 314 milyon dolarlık yatırıma kadar kuşkusuz birçok faktör var. Bu faktörlerden belki de en önemlisi ise Solana’nın resmi Twitter hesabından 27 Ağustos akşamı paylaşılan gizemli tweet. Söz konusu tweet’te 31 Ağustos’ta bir açıklama yapılacağı belirtiliyor ve 3-2-1 şeklinde bir geri sayıma yer veriliyor. Tweet, 600’den fazla retweet ile 2 bin 400 beğeni almış durumda. Video ise bugüne kadar yaklaşık 140 bin izlendi. İnternet sitesi bağlantısında da 31 Ağustos – 8 Ekim şeklinde bir tarih aralığı var.

Solana’nın 31 Ağustos’u işaret ettiği o tweet’in anlamı ne? Bir teşvik programı mı geliyor, ücret yakım mekanizması mı yoksa bambaşka bir şey mi?

Görüşlerine başvurduğumuz kripto para borsası Bybit’in Türkiye Genel Müdürü Doruk İşmen’e göre Solana, muhtemelen bir teşvik programı açıklayacak. İşmen, “Son zamanlarda pek çok birinci katman projesi teşvik programı açıkladı. Ekosistemlerinin kullanımını artırmak için Avalanche 180 milyon dolarlık, Celo Network ise 100 milyon dolarlık teşvik programları sundu. Solona’dan da böyle bir hamle beklemek yanlış olmaz, özellikle Avalanche ile rekabet halindeyken, muhtemelen 180 milyon dolardan daha fazla miktarda bir teşvik programı açıklayacaklar.” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Elon Musk, Dogecoin güncellemesine olan desteğini yineledi

İşmen’e göre, akıllara gelen bir diğer ihtimal olan ücret yakım mekanizması, Solana’nın sınırlı arzı nedeniyle pek olası değil:

“Evet o da akıllara geliyor, çünkü sitede çakmağın içinden çıkan mor bir ateş var. Ama sınırlı arza sahip olan projede bu tip geliştirmeye gitmenin ne kadar uygulanabilir olduğundan emin olmadığım için ben oyumu teşvik programından yana kullanmak istiyorum.”

Solana’nın gizemli tweet’inin arkasında ne olduğu, yarın itibari ile netleşmiş olacak. Yatırımcılar ve Solana kullanıcıları, o saatin gelmesini merakla bekliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl