Stacks (STX) neden artıyor? NFT rüzgarı oraya da ulaştı

stacks

Stacks (STX) için son birkaç gün, son derece pozitif seyrediyor. Akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamaları Bitcoin blok zincirine getirmeyi amaçlayan bir proje olan Stacks’ın STX coin’i, iki gün önce 1.38 dolardan işlem görürken bugün yüzde 88’lik bir artışla 2.6 doların üzerine çıktı. Bu güçlü fiyat artışının temelinde ne var?

Bir süredir kripto para piyasasını adeta kasıp kavuran NFT rüzgarı, Stacks’e de ulaştı. Stacks’te son haftalarda artan sayıda yeni NFT koleksiyonları ortaya çıktı. Bitcoin’e entegre bir zincir olan Stacks’teki NFT’ler de Bitcoin NFT’leri itibarı görüyor. Çünkü Stacks, akıllı kontratları çalıştırabilen ve tüm işlemleri toplayıp Bitcoin’e yerleştiren bir blok zinciri projesi.

Stacks’teki NFT projeleri, önemli bir ilgi görüyor. Bu haftanın başlarında Bitcoin Birds koleksiyonu kısa sürede tükenirken yenileri de ardı ardına geliyor. NFT’lere olan talep, STX’ye olan talebi de doğrudan artırıyor. Bu da bir fiyat artışını beraberinde getiriyor.

26 dolara satılan Bitcoin Birds NFT’leri 1800 doları geçti

Stacks’teki Bitcoin Bird koleksiyonunun ise ayrı bir hikayesi var. Bir saatten kısa sürede tükenen bu koleksiyon, elle çizilmiş, 400 piksel sanatı kuşundan oluşuyordu ve her biri yaklaşık 26.6 dolara satıldı. Daha sonra StacksArt üzerinde listelenen bu NFT’lerin fiyatı 1800 doları geride bıraktı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl