Kripto para dünyasına adım atan son ünlü Star Trek’ten Kaptan Kirk

Kripto para dünyasına adım atan son ünlü isim Star Trek'te Kaptan Kirk rolünde yer alan efsane oyuncu William Shatner oldu.

Bitcoin  ve hemen hemen tüm diğer kripto para birimlerinin fiyatlarındaki son dalgalanmalara rağmen, ünlülerin piyasaya girmekten dolayı hala mutlu oldukları görülüyor.

Bu isimlerden biri olan, Star Trek’te Kaptan Kirk rolünde yer alan efsane isim William Shatner, Illinois’deki terk edilmiş bir fabrikayı, güneş enerjili Bitcoin madenciliği operasyonuna dönüştürme planlarını açıklayan Vancouver merkezli alternatif enerji projeleri geliştiricisi Solar Alliance hakkında konuştu.

Solar Alliance’ın sözcüsü olan Shatner şu açıklamalarda bulundu:

“Dijital para devrimine güç veren grubun bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Özellikle Blockchain teknolojileri ve kripto para birimleri, yeni bir dağıtık teknoloji altyapısının en ileri seviyesinde bulunuyorlar. Güneş ve kripto para madencilik tesislerinin kombinasyonu anlamlı bir değişimi temsil ediyor.”

Shatner bir keresinde Bitcoin’i, ‘siber snop para birimi’ ifadesiyle reddetmişti. Ancak Shatner, Chicago Tribune’e yaptığı açıklama ile eski sözlerini yutmuşa benziyor:

“Kavramlar gerçekten tuhaftır ama anlamaya başladığınızda mantıklıdır.”

Illinois’de bulunan, Solar Alliance tarafından henüz yeni satın alınan madencilik deposu, 165 bin metrekarelik bir alanı kaplıyor ve tesis, kripto para madencilerine alan kiralayarak gelir elde etmeyi planlıyor.

Kripto para madenciliği genellikle büyük miktarlarda enerji kullanması ve çevreye zarar vermesi nedeniyle kınanıyor. Kripto madenciliğinin aslında çevre üzerinde gerçek bir etki yaratıp yaratmadığı sorusu uzun bir tartışma konusu. Bazıları madenciliğin yüksek enerji kullanımı ile zararlı olduğunu söylerken bazıları ise madenciliğin çevresel maliyetinin göz ardı edilebilir olduğuna inanıyorlar.

→ DOLAŞIMDAKİ TÜM MONERO’LARIN YÜZDE 5’İNİN KAYNAĞI İLLEGAL

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl