Starbucks, müşteri bilgisayarları üzerinden kripto para madenciliği yapmakla suçlandı

Starbucks’ın Buenos Aires’de bulunan bir şubesi, müşterilerinin dizüstü bilgisayarları üzerinden kripto para birimi madenciliği yapmakla suçlandı. Noah Dinkin, adındaki bir müşteri geçtiğimiz haftalarda Starbucks’ın Buenos Aires’deki şubesine gitti. Dizüstü bilgisayarını açıp WiFi’ye bağlandıktan sonra Starbucks’ın bilgisayarını Monero madenciliği yapmak için kullandığını fark etti ve 2 Aralık’ta aşağıdaki ekran görüntüsünü Twitter üzerinden paylaştı: Starbucks, Dinkin’in bu iddiasına 10 gün sonra şu cevabı verdi: “Geçen hafta bu durumdan haberdar edilir edilmez sorunu çözdük ve müşterilerimizin mağazamızdaki WiFi’yi güvenli bir şekilde kullanabilmeleri için...

Starbucks’ın Buenos Aires’de bulunan bir şubesi, müşterilerinin dizüstü bilgisayarları üzerinden kripto para birimi madenciliği yapmakla suçlandı.

Noah Dinkin, adındaki bir müşteri geçtiğimiz haftalarda Starbucks’ın Buenos Aires’deki şubesine gitti.

Dizüstü bilgisayarını açıp WiFi’ye bağlandıktan sonra Starbucks’ın bilgisayarını Monero madenciliği yapmak için kullandığını fark etti ve 2 Aralık’ta aşağıdaki ekran görüntüsünü Twitter üzerinden paylaştı:

Starbucks, Dinkin’in bu iddiasına 10 gün sonra şu cevabı verdi:

“Geçen hafta bu durumdan haberdar edilir edilmez sorunu çözdük ve müşterilerimizin mağazamızdaki WiFi’yi güvenli bir şekilde kullanabilmeleri için gereken değişiklikleri gerçekleştirdik.”

Öte yandan şirket, problemin internet sağlayıcısından kaynaklandığını bildirdi.

Dinkin, ayrıca bu durumun sadece kendisinin bulunduğu Starbucks mağazasında değil Buenos Aires’deki üç ayrı şubede de yaşandığını söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl