Starbucks, airdrop ile daha fazla NFT verecek

Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks'ın Web3 ödül programını genişletmek amacıyla haziran ayında Odyssey ödül programının üyeleri için NFT airdrop’u yapmayı planladığı bildirildi.

Dev kahve zinciri Starbucks, Web3 ödül programının beta sürümü olan ve şu anda sadece belirli kişilere açık olan Odyssey ödül programının üyeleri için bir NFT airdrop’u hazırlıyor. Program Eylül 2022’de beta olarak başlatılmıştı. Şimdi de yalnızca belirli sayıda kişiye açık olmaya devam ediyor.

Starbucks konuyla ilgili Odyssey üyelerine gönderdiği bir e-postada, kullanıcıların “sınırlı sayıdaki pul”lardan almak için belirli kriterleri karşılaması gerektiğini belirtti.

Odyssey airdrop’u için neler gerekli?

Airdrop’un sadece ABD’de ikamet edenler için geçerli olduğu söylenirken her katılımcının bir Starbucks ödül üyesi olması ve şirketin bekleme listesindeki Web3 ödül platformu Starbucks Odyssey’ye kaydolması gerektiği bildirildi.

Bir katılımcının Odyssey üyesi olduğu sürece iki “yolculuk” gerçekleştirme ve sınırlı sayıda tek bir NFT ‘pul’una sahip olma şartını yerine getirmesi zorunlu.

Yolculuklar, kullanıcıların ödül puanlarıyla gömülü ‘pul’lar kazanmak için tamamlayabileceği görevler olarak biliniyor. Yolculuklardan biri örneğin, farklı bir Starbucks mağazasına gitmek veya yeni bir içecek denemek olabiliyor.

Belirtilen tarihe kadar tüm bu niteliklere sahip olan kullanıcılar, airdrop için uygun olacaklar. Şartlarda ayrıca “Seçtiğiniz bir pulun size verileceği garanti edilmiyor. Starbucks’ın kendi takdirine bağlı olarak belirlediği bir pul alacaksınız” deniyor.

Starbucks, NFT’ye ağırlık verdi

Starbucks, dijital mülkiyet dünyasına fazlasıyla ilgi gösteriyor. Şirket geçen ay, “First Store” NFT’lerini piyasaya sürmüştü. Bu koleksiyonun birçok parçası, 1971 yılında downtown Seattle’da açılan ilk Starbucks mağazasını tasvir ediyordu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl