Starl Metaverse nedir? Yeni bir SHIB mi?

starl

CoinEx sponsorluğunda

Son dönemde Facebook’un isim değişikliği medya platformlarının manşetlerini ele geçirdi ve bu da şirketin metaverse alanına girme tutkusunu açıkça ortaya koymakta. Olumlu tepki alan “Ready Player One” filminden teknoloji devleriyle dolu günümüzün büyüyen pazarına kadar, metaverse’ün popülaritesi yıl boyunca azalmadan devam ediyor. Gün geçtikçe daha fazla yeni proje ortaya sürüldü ve Starl da bunlardan biri.

Ağustos 2021’de Starl, bir açık artırmada yaklaşık 1.75 milyon dolara 18 sanal uydu sattı ve kripto para yatırımcıları tarafından büyük ilgi gördü. Ancak, bir zamanlar bir “shitcoin” olarak görülen Starlink nasıl oldu da geri döndü ve rekor kırarak zirveye ulaştı? Bunu açıklamak için SHIB ile olan ilişkisine bir göz atalım.

Starl; Woof Decentra, Moe Larson tarafından yaratıldı ve 3D sanatçılar ve teknisyenlerden oluşan çok çeşitli bir ekibe sahip. İki proje liderinden Woof Decentra, SHIB ekibinin bir üyesi ve Leash’in kurucusu ve Moe Larson, birkaç kripto para birimi projesinin hem yatırımcısı hem de geliştiricisi.

Geliştirme ekibi tarafından desteklenen Starl, birçok metaverse yatırımcısının onu “bir sonraki Shib” olarak adlandırmasıyla anında bir hit haline geldi. Vitalik Buterin bile önümüzdeki 5-10 yıl içinde Ethereum‘da gerçek bir “metaverse”nin şekilleneceğini ve o zamana kadar Starl’ın endüstri gelişiminde önemli bir rol oynayacağını ve metaverse pazarını gerçek zafere götüreceğini iddia etmişti.

Starl, %100 topluluğa ait olan ve merkezi olmayan sanal alana sahip bir metaverse ve NFT projesidir. Tıpkı dünyadaki emlak satışları gibi, gezegenlerin ve uyduların serbestçe satın alınabileceği ve ticaretinin yapılabileceği galakside bulunan uluslararası bir uzay üssünü canlandırıyor. Kullanıcılar evrende kendi gezegenlerini yaratırlar, NFT müzayedeleri yürütürler, sanal uydular ve uzay araçları ticareti yaparlar, arazi satın alırlar ve Starl ekosisteminde uzay kullanımı için ürün ticareti yaparlar. Starl’ın yarattığı sanal dünyada, kullanıcılar çeşitli şekillerde etkileşime girebilir ve sosyal etkileşim yoluyla evreni keşfedebilir.

Ayrıca Starl, karmaşık ve eğlenceli bir sanal oyun ekonomisi oluşturmak için uzay yolculuğu, uzay üssü bağlantıları, asteroit madenciliği ve uzay savaşlarını da sistemine dahil etti. Starl, kullanıcılara COVID-19 salgını bağlamında kişisel gelişim ve gelir artışı fırsatları sağlamayı ve sınırsız olanaklara sahip yeni bir finansal model yaratmayı vaat etmekte.

STARL token, oyun içi ticaret ve yönetim oylaması için bir araç. STARL, kullanıcıların oyundaki varlıkları değiştirmesine ve değiştirmesine veya oyunlara erişmesine, sanal konserlere ve kulüplere katılmasına, metaverse’de seyahat moduna girmesine, sanal gayrimenkule yatırım yapmasına, oyun içi materyaller toplamasına ve diğer oyunculara sosyal deneyimler için ödeme yapmasına olanak tanıyor. STARL, oyunların yanı sıra medya, eğlence ve eğitim gibi uygulamaları da destekliyor.

Takas edilemeyen token’ların çoğunun Starl’ın resmi web sitesinde listelendikten kısa bir süre sonra satıldığını belirtmekte fayda var, bu da projenin popülaritesinin bir işareti. Ayrıca Starl, e-spor takımı ve eğlence organizasyonu Mazer Gaming ile birlikte çalışmak için Play-to-Earn oyun loncasına katıldı. Resmi web sitesine göre, projenin Aralık 2021’de Starlink DAO’yu ve 2022’de MetaVerse 3D’yi piyasaya sürmesi bekleniyor.

Starl, piyasaya sürüldükten sonra hızlı bir şekilde, lider bir metaverse oyunu olma ivmesiyle, bir listeleme ücreti olmadan Gate.io’da listelendi. Şimdilik, CoinEx dahil olmak üzere diğer birçok borsada mevcut. SHIB’in efsanesini sürdürüp sürdüremeyeceğini görmek için tüm gözler Starl’da.

CoinEx, Starl’ı listeleyen öncü kripto para borsalarından biri. CoinEx, geçtiğimiz 29 Ekim’de Starl listelemesini gerçekleştirmiş ve kullanıcılarına erkenden Starl alım ve satım işlemlerini açmıştır. 15 dilde ve 100’den fazla ülke ve bölgede hizmet veren küresel dijital para değişim platformu CoinEx’te, Türk Lirası da dahil olmak üzere birçok para birimiyle ve kredi kartıyla kripto para almak mümkün. CoinEx’i takip ederek kripto para dünyasındaki birçok yenilikten erkenden haberdar olabilir, en popüler coin ve tokenleri birçok borsa henüz listelemeden keşfedebilirsiniz. Şimdi CoinEx’e kaydolun: https://www.coinex.com/register

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Her kullanıcı kendi araştırmasını yapmalıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğabilecek riskler karşısında sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl