Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Stellar’a dayalı sıfır komisyonlu kripto para borsası StellarX resmen açıldı

Stellar platformu üzerine inşa edilmiş olan sıfır komisyonlu kripto para borsası StellarX, beta sürümünü sonlandırarak resmen kullanıma açıldı.

Stellar’a dayalı sıfır komisyonlu merkezsiz bir kripto para borsası olan StellarX, beta aşamasını sonlandırarak 28 Eylül’de tamamen kullanıma sunuldu. Platformun açılışı, platformu geliştiren Interstellar şirketi tarafından bir blog yazısı aracılığıyla duyuruldu.

Bu yılın Temmuz ayında açıklanan borsa, Stellar’ın (XLM) evrensel pazaryerine dayanıyor. Stellar, kripto paralarla itibari para transfer için geliştirilen açık kaynaklı bir protokol. CoinMarketCap’e göre Stellar’ın kripto parası XLM, şu anda 6,8 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip.

StellarX’ten bir ekran görüntüsü

Yayınlanan son basın açıklamasına göre StellarX, kendisini kullanıcıların ABD merkezli bir banka hesabından doğrudan ABD Doları yatırmalarına izin verdiği için ‘gerçek bir itibari para giriş şeridi’ olarak konumlandırıyor. Borsa ayrıca Euro, Çin Yuanı, Hong Kong Doları, İngiliz Sterlini ve diğerleri gibi çok sayıda itibari parayı da destekliyor. Bu itibari paralar arasında Türk Lirası yok.

StellarX tahviller, hisse senetleri, gayrimenkul ve emtialar gibi diğer varlıkların dijitalleştirilmiş versiyonlarını ekleme planlarını da ortaya koydu.

Kaynak: CoinTelegraph

→ DÖRDÜNCÜ ÇEYREKTE BITCOIN’DE YÜKSELİŞİ MÜJDELEYEN İPUÇLARI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl