‘500 milyon dolar’ deniyordu: Stellar, o şirketi resmen satın aldı

Stellar'ın (XLM) Blockchain şirketi Chain'i satın alınacağı iddiaları sonunda gerçeğe dönüştü. Anlaşma resmi olarak açıklandı.

Stellar’ın kâr amaçlı kolu Lightyear, Interstellar’ı oluşturmak için Chain ile birleşecek.

Bir süredir devam eden spekülasyonlar nihayet gerçekle neticelendi. Stellar‘ın kâr amacı güden kolu Lightyear, bugün Reuters’ın aktardığına göre San Francisco merkezli Blockchain startup’ı Chain’i satın aldı.

İki şirket şimdi markalarını terk ederek Interstellar adında tek bir şirket haline gelecek. Yeni şirket, Chain’in mevcut kullanıcılarını Stellar’ın Blockchain platformuna taşıyacak ve kuruluşların varlıklarını ihraç etmelerini, takas etmelerini ve yönetmelerini sağlayacak.

Chain’in CEO’su Adam Ludwin, görevine Interstellar’ın CEO’su olarak devam edecek. Stellar’ın kurucu ortağı Jed McCaleb ise yeni kurulan şirketin CTO’su olacak. Ek olarak Interstellar, Chain’in tüm çalışanlarını da muhafa edecek.

Şirketin satın alınma işleminin finansal detayları açıklanmadı fakat Chain yatırımcılarının iyi bir gelir elde ettiği söyleniyor.

Chain, 2014-2015 yıllarında Visa, Nasdaq, Citi Ventures, Pantera Capital ve RRE Ventures gibi önde gelen finans kurumlarından 40 milyon dolardan fazla yatırım almıştı.

Lightyear, iş dünyasını Stellar protokolü ile birleştirmek ve Stellar’ın kâr amacı güden kolu olarak hizmet vermek için 2017 yılının Mayıs ayında Stellar tarafından kuruldu. Lightyear, Stellar ile aynı kurucu ekibe sahip olsa da yönetim kuruluyla ayrılıyor.

Chain ve Lightyear’ın kurucuları, anlaşmanın her iki şirket için de bir kazan-kazan durumu olduğuna inanıyor. Chain, ürün ve hizmetlerini geliştirmek istiyor ve Stellar bunun için doğru paraya sahip. Lightyear ise Stellar protokolünün daha fazla işletme ile entegre olduğunu görmek istiyor, Chain’in tam da bunun için uygun mühendislik yetenekleri var.

Haziran ayında ortaya atılan iddialarda Stellar’ın Chain’i satın almak için görüşmelerde bulunduğu ve satış bedelinin 500 milyon dolar olacağı söylenmişti.

→ RESMEN ONAYLANDI: WINKLEVOSS’LARDAN TETHER’E GÜÇLÜ RAKİP

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl