Streamr ve Nokia arasında ortaklık anlaşması

Streamr, New York'ta düzenlenen Consensus 2018'de Finlandiya merkezli Nokia ve Kaliforniya'dan OSIsoft ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

İsviçre merkezli teknoloji şirketi Streamr, New York’ta düzenlenen Consensus 2018’de gerçek zamanlı veri pazarını başlattı ve kısa bir süre önce de Finlandiya merkezli Nokia ve Kaliforniya’dan OSIsoft ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Forbes’un 16 Mayıs’ta bildirdiğim ortaklık, büyüyen Nesnelerin İnterneti (IoT) sonucunda ortaya çıkan veri ekonomisini hedef alıyor ve veri sahipliği için yeni bir paradigmada öncü olacak bir pazar oluşturmanın yanı sıra veri satışına odaklanacak.

Veri, tipik olarak kırsal alanlarda bulunan endüstri sınıfı WiFi noktaları olan Nokia‘nın telekom baz istasyonlarından toplanacak.

Teorik olarak Nokia’nın baz istasyonlarındaki kablosuz bağlantı noktalarının kullanıcıları, Streamr Marketplace üzerinden dünya çapında veri alıp satabilecekler.

Sensör tabanlı bilgi ile insanlar ve sistemler arasında entegrasyonu kolaylaştıran OSIsoft, kullanıcıların Streamr’ın ERC20 token’ı DATAcoin aracılığıyla verileri paylaşmasına, ticaretini yapmasına ve satmasına olanak tanıyabilir.

OSIsoft’un CEO’su Rickard Beeson, ortalıkla ilgili olarak, “OSIsoft’un PI sistemini Streamr Marketplace ile entegre ederek müşteirlerimize verilerini paylaşma ve bunlardan para kazanma imkanı sunma yönünde bir adım atıyoruz. Streamr ile yapılan ortaklık, PI sisteminin açık kaynak kodlu bir platforma nasıl bağlanabileceğini ve müşterilerimize iş operasyonları verilerinin değerini en üst düzeye çıkarmaya yönelik taahhüdümüzü vurguluyor.” dedi.

Bu arada Streamr, yakın zamanda benzer şekilde HP Enterprise ile de ortaklık kurmuştu.

→ ‘ETHEREUM’A YAKLAŞABİLEN BAŞKA BİR PLATFORM YOK’

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl