SUI işleme açıldı: Binance ve diğer borsalarda %1900’lük artış

Haftalardır beklenen SUI, bugün itibari ile borsalarda listelendi. Kripto para, işleme açıldığı ilk dakikalarda 2 doları gördü ve ön satış fiyatına göre yüzde 1900 artış sağladı.

Bir süredir merakla beklenen SUI, bugün 15.00 itibari ile kripto para borsalarında işleme açıldı. Binance, OKX, KuCoin, Bybit ve diğer belli başlı borsaların neredeyse tamamı kripto parayı listeledi.

SUI, geçtiğimiz hafta boyunca bu borsalarda ön satışa çıkmış ve her bir SUI, 0.03 ila 0.1 dolara satılmıştı. Fiyat, işleme açıldığı ilk dakikalarda 2 doları gördü. 2 dolarlık seviye, ön satış fiyatlarına göre %1900 ila %6500 arasında bir yükselişe denk geliyor.

Binance, SUI’yi USDT, TUSD, BNB, BTC, EUR ve TRY işlem çiftleriyle listeledi. SUI’nin tüm borsalardaki toplam işlem hacmi, ilk 10 dakika 160 milyon doları buldu. Bu hacmin yüzde 80’lik kısmını ise tek başına Binance oluşturdu.

Sui ağı da yayında

SUI, borsalarda işleme açılırken Sui blok zinciri ağı da 14.30’da yayına girdi. Birkaç yıl süren geliştirme sürecinin ardından devreye alınan Sui, birinci katman blok zincirleriyle rekabet edecek. Aptos, Sui’nin en büyük rakibi olarak görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Sui nedir?

300 milyon dolar yatırım aldı

Sui’nin geliştirici şirketi Mysten Labs, 2022 yılının eylül ayında 300 milyon dolar yatırım almıştı. Şirketin değeri 2 milyar dolar olarak gösterilirken yatırım turuna iflas eden kripto para borsası FTX’in alt kuruluşu FTX Ventures liderlik etti. Yatırımcılar arasında ise a16z, Jump Crypto, Apollo, Binance Labs, Franklin Templeton, Coinbase Ventures, Circle Ventures, Lightspeed Venture Partners, Sino Global, Dentsu Ventures, Greenoaks Capital ve O’Leary Ventures vardı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl