Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

SushiSwap’ta (SUSHI) kriz derinleşti

Geçen ay piyasayı adeta kasıp kavuran SushiSwap (SUSHI), hızla ivme kaybetti ve her geçen gün yeni bir düşük seviyeye geriliyor.

grafik

Yakın zaman önce tüm piyasanın dikkat kesildiği bir proje olan SushiSwap’ın SUSHI token’ı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 93’ün üzerinde düşüş yaşadı.

Aynı isimli Uniswap çatalının token’ı olan SushiSwap (SUSHI), Binance’te listelendiğinden beri ilk defa 1 doların altına geriledi.

Ortaya çıktığı dönemde piyasayı adeta kasıp kavuran token, Uniswap’ın kendi yönetim token’ını piyasaya sürmesiyle geri planda kaldı. DeFi token’ı 1 Eylül’de gördüğü rekor fiyat 16 dolardan neredeyse yüzde 94 oranında geri çekildi.

SushiSwap, Ağustos ayının sonlarında çıkmıştı. Kısa süre sonra büyük ilgi çeken proje, gizemli yaratıcısı Chef Nomi’nin kontrolünde olan büyük miktarda SUSHI’yi elinden çıkarmasıyla ivme kaybetmiş, bu eğilim Uniswap’ın kendi yönetim token’ı UNI’yi devreye almasıyla daha da hızlanmıştı. Kurucusunun kontrolündeki SUSHI’leri satması sonrası fiyat büyük çöküş yaşamış, ertesi gün protokolün yönetimi FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’a geçince SUSHI hızlı bir sıçrama göstermişti. Ancak bu da uzun ömürlü olmadı ve token haberin yayına girdiği sırada 0.90 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan DeFi Pulsa tarafından sağlanan verilere göre, SushiSwap protokolünde kilitli değer 5 Ekim’de 316 milyon 125 bin dolara geriledi ve 12 Eylül’deki zirvesinden yüzde 77 düştü.

Büyük DeFi protkolleri liginden düşüyor

Haftalardır devam eden düşüşün ardından SushiSwap, en büyük ilk 10 DeFi protokolü liginden ayrılmak üzere. Karşılaştırma yapmak gerekirse bir numaralı DeFi protokolü olan Uniswap’taki kilitli değer 2 milyar 300 milyon dolar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl