“Tahvil Kralı” Gundlach: Bitcoin’in 10 bin dolara düşmesi şaşırtmaz

Yönetimi altında 120 milyar dolardan fazla varlık bulunan DoubleLine Capital’in CEO’su Jeffrey Gundlach, Bitcoin’in 10 bin dolara düşebileceğini iddia etti.

CNBC’ye konuşan Gundlach, “Kriptoda trend net şekilde pozitif görünmüyor. 20 bin ya da 21 bin dolar seviyelerinde iyimser değilim, 10 bin dolara düşmesi beni şaşırtmaz.” dedi.

Gundlach’ın yorumları, Bitcoin’in sert düşüşü ve Fed Başkanı Powell’ın açıklamalarının ardından geldi. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, bugün 20 bin dolar seviyelerine kadar çekilirken Powell, bir sonraki toplantıda 50 ya da 75 baz puanlık artışın yüksek ihtimal olduğunu, bununla birlikte 75 baz puanlık artışların sürekli olmasını beklemediğini ifade etti.

Gundlach, sözlerinin devamında, “Halihazırda, kripto dünyasının bazı alanlarında patlamaların yaşandığını görüyoruz ve bu, bazı sorunların habercisi olabilir.” şeklinde konuştu.

“Tahvil kralı” lakabıyla anılan Gundlach, enflasyonla ilgili olarak, Fed’in faiz oranlarını artırmaya devam etmesi durumunda dahi, fiyatların mevcut yüksek seviyelerde seyrini sürdüreceğine inandığını söyledi. Gundlach, “Enflasyon oranı çok yüksek ve yüzde 2’ye yakın seviyelere inmek üzere olduğu fikri, tamamen gerçek dışı.” yorumunu yaptı.

DoubleLine, yıllık enflasyonun birkaç ay da yüzde 8’in üzerinde kalacağını, emtia fiyatlarının, özellikle enerji fiyatlarının yükselmesine bağlı olarak daha da tırmanabileceğini öngörüyor. Gundlach’a göre, hizmet sektöründe enflasyon, önümüzdeki aylarda daha da kötüleşebilir.

Milyarder yatırımcı, geçtiğimiz Mart ayında, kısa vadede Bitcoin’i altına tercih edeceğini söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl