“Tahvil kralı” olarak bilinen fon yöneticisi Bitcoin aldığını açıkladı

Ünlü iş dünyası ve ekonomi dergisi Fortune Magazine tarafından 2002 yılında "Tahvil kralı" olarak adlandırılan ve milyarlarca dolarlık fon yöneticiliği yapan Bill Gross, Bitcoin aldığını açıkladı. Dünyanın artık dolara alternatif olan bir varlığa ihtiyacı olduğunu belirten Gross, "Ben de bu yüzden az miktarda da olsa Bitcoin aldım" dedi.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaştan ötürü Ukrayna’ya yapılan kripto para yardımları, Rus oligarklara yönelik yaptırımlar, başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların çok daha fazla tartışılmasına sebep olurken, Amerika’nın ve finans dünyasının önemli yatırımcı ve yöneticilerinden biri daha Bitcoin aldığını açıkladı.

Fortune Magazine’in, 2002 yılında “Tahvil Kralı” olarak adlandırdığı Bill Gross, verdiği bir röportajda Bitcoin aldığını söyledi:

“Ben basitçe kripto paraların büyük bölümünün balon doluğunu düşünüyorum. Ancak kutulan birkaç tane olacak. Son haftalarda dolara alternatif bir varlığa ihtiyacımız olduğunu da gördük. Bu yüzden az miktarda da olsa Bitcoin yatırımı yaptım.”

“NFT’ler oyuncak ayıları hatırlatıyor”

Ne kadar Bitcoin aldığı konusunda bilgi vermeyen Gross, NFT’ler konusunda ise Bitcoin kadar iyimser olmadığını belirtti:

“Ben yeni finansın kazananlarından almak istiyorum. Bitcoin bunlardan biri ancak NFT’ler için aynısını söyleyemeyeceğim. NFT’lerin çocuklarımın bir zamanlar aldığı oyuncak ayıları anımsatıyor. “

Yıllarca çelişkili yorumlar yaptı

Bill Gross, kripto paralar ve Bitcoin hakkında çelişkili yorumlar yapmış bir isim. 2016’da sistemin artık teknolojik paralara geçtiğini belirten Gross, Aralık 2017’deki fiyat çılgınlığında ise “Bitcoin bana göre şu anda bir para gibi değil” demişti. Ünlü yatırımcı, volatilitesinden ötürü de Bitcoin’in bir varlık koruma aracı olamayacağını iddia etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl