Tayland’da seçim için kripto vaadi: 300 dolarlık airdrop geliyor

Kripto para adaptasyonunun en çok yaşandığı ülkelerden olan Tayland'da muhalefet lideri, seçim vaadi olarak kişi başına 10 bin bahtlık (yaklaşık 300 dolar) kripto airdrop'u sözü verdi.

Türkiye gibi mayıs ayında seçime gidecek olan Tayland’da muhalefet lideri Srettha Thavisin ilginç bir vaatte bulundu ve seçimleri kazanması yani başbakan olması halinde, airdrop olarak kişi başı 300 dolarlık kripto para dağıtacağını belirtti.

Thavisin, bu vaadini açıkladığı konuşmasında ayrıca bu adımı, vatandaşların borçlarını rahat şekilde ödeyebilmeleri için attığını ve dijital para teknolojisi sayesinde bunun çok daha kolay yapılabileceğini söyledi.

Thavisin yaptğı konuşmasında hükumeti eleştirdi ve “Tayland ekonomisi son yıllarda çok küçüldü. İnsanların harcamaları artıyor, gelirleri azalıyor. Şu anki hükumet adeta insanlara serum verir gibi yardım ediyor ama bu yardımların etkisi kısa vadeli oluyor. Çözüm bu değil. Ekonomi bu şekilde düzelmiyor” dedi.

Hatırlanacağı üzere kısa süre önce de Tayland devleti, çıkarılacak sabit coin’lerin yasa dışı sayılacağını belirtmişti. Dolayısıyla Thavisin’in hangi kripto parayla airdrop yapacağı bilinmiyor.

Tayland, özellikle Çin’in kripto paralara getirdiği yasakların ardından bölgede bu anlamda ön plana çıkmış ve özellikle ikinci el madencilik cihazlarının en çok satıldığı Güney Asya ülkesi olmuştu.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl