Notcoin airdrop gecikmesi Bybit’te istifa getirdi: Kendi istekleriyle gittiler

Telegram'ın oyun token'ı olan Notcoin'in airdrop'unda yaşanan gecikme Bybit borsasında istifa getirdi. Bazı yöneticilerin, sorumluluğu kendilerinde görerek istifa ettikleri ve yerlerine de teknik anlamda bilgi sahibi olan başka yöneticler getirdikleri belirtildi.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram’ın “play to earn” token’ı olan Notcoin’in 16 Mayıs’taki airdrop’unda sorunlar yaşayan Bybit borsasında bazı yöneticilerin kendi istekleriyle istifa ettikleri belirtildi.

Başta Çin olmak üzere Uzakdoğu medyasını yakından takip eden Wu Blockchain hesabının paylaştığı bilgilere göre, airdrop’ta gerçekleşen gecikme Bybit yönetiminde de çatlak yarattı ve bazı yöneticiler kendi istekleriyle istifa etti. Görevi bırakan yöneticler ayrıca teknik anlamda bilgi ve spot piyasalarda tecrübe sahibi olan olan yeni kişileri göreve getirdiler. Konuyla ilgili de şirket çalışanlarına bir bilgilendirme mektubu gönderildi.

Ne olmuştu?

Bilindiği üzere Telegram’ın oyun token’ı olan Notcoin’in 16 Mayıs’taki airdrop’u Bybit borsasında olması gerektiği gibi yapılamamıştı. 320 binden fazla kullanıcı token’larını zamanında hesaplarına alamamış ve borsa listelemeleri başladığında anlık işlem yapamamışlardı. Bu durum kullanıcılar arasında büyük tepki yaratmıştı.

Borsa yönetimi, sorunun Notcoin kaynaklı olduğunu ve kendilerine gelen token sayısının, olması gerekenden daha az olduğunu duyurmuştu. Kendi inisiyatifleriyle sorunu çözmeye çalışan borsa bazı kullanıcılara belli biktarda Notcoin gönderse de mağduriyeti ortadan kaldıramamıştı.

Borsa daha sonra bir tazminat planı açıklayarak, mağduriyet yaşayan müşterilerine MNT token airdrop hakkı ve çeşitli bonuslar ile bazı VIP hakları tanımıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl