Terra, 135 milyon dolarlık daha Bitcoin satın aldı

Terra blok zincirinin geliştirici şirketi Terraform Labs, pazartesi günü 135 milyon dolarlık Bitcoin alımı yaptı. Son bir haftada ise 877 milyon dolarlık Bitcoin alındı.

Terra’nın geliştirici şirketi Terraform Labs’ın UST stabil coin’i desteklemek için Ocak ayının sonundan bu yana 1 milyar doların üzerinde Bitcoin satın aldığı doğrulandı.

Şirketin CEO’su Da Kwon, Terra’ya ait olduğu iddia edilen adresi teyit etti. Söz konusu adres, pazartesi günü yaklaşık 135 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Bugün itibari ile adreste 27 bin 784 BTC bulunuyor ve mevcut fiyatlarla bu miktar 1 milyar 330 milyon dolara denk geliyor.

Son iki ayda UST’yi desteklemek için yapılan Bitcoin alımları

10 milyar dolarlık Bitcoin ile desteklenecek

Kwon, geçtiğimiz haftalarda, Terra üzerindeki stabil coin UST’nin 10 milyar dolarlık bir Bitcoin rezervi ile destekleneceğini duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise bunun için şimdiden 3 milyar dolarlık Bitcoin satın almaya hazır fonları olduğunu ifade etti. Ayrıca Kwon, Bitcoin’leri token’laştırmak için bir köprü oluşturacaklarını ve bu sayede BTC’yi Terra’da kullanabileceklerini belirtti. Diğer stabil coin’lerin aksine ekip, hiçbir UST karşılığında 1’e 1 oranında gerçek ABD Doları tutmuyor.

Bu arada Terra’nın coin’i LUNA da haftalar sonra yeniden 100 doların üzerini gördü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl