Terra Classic (LUNC) ateşi sönmüyor: LUNA’nın 12 katı değere ulaştı!

Son dönemde hızlı bir yükseliş hareketi gösteren Terra Classic (LUNC) yakım haberlerinin ardından önemli artışlar göstermeye devam ediyor. Haziran'daki dip seviyesinden 10 kat yükselen LUNC, iki gün önceki büyük yükselişine bir yüzde 50 daha ekleme yaptı! Yeni proje Terra LUNA adeta unutulurken, eski LUNC ise en büyük kripto paralar sıralamasında 24.'lüğe kadar çıktı.

Terra LUNA projesinin çökmesinin ardından LUNC olarak adlandırılan ve adeta yalnızlığa terk edilen Terra Classic, onun yerine geçen LUNA’yı unutturdu ve kendi hikayesini yazmaya başladı.

LUNA’nın 12 katı oldu

Son 24 saatte bir kez daha yüzde 50’lik artış yakalayan LUNC, en büyük 24. kripto para konumunda ve haberin yazıldığı dakikalarda 0,000535 dolardan işlem görüyor. Yaklaşık 2 dolardan işlem gören LUNA 250 milyon dolarlık piyasa değerine sahipken, bu rakam LUNC için ise tam 3.3 milyar dolar. Yani Do Kwon’un başlattığı LUNA, Do Kwon’un terk ettiği LUNC’un bir hayli gerisinde kalmış durumda…

İlginizi Çekebilir | Saatler İçinde Yüzde 250 Artış! Luna neden yükseliyor?

Staking oranları da artıyor

Öte yandan yakım ile birlikte başlatılan “Stake” adımı da fiyatın artışında önemli bir etken sahibi olabilir. LUNC arzının şu an %8.8’i stake’te bulunuyor. Bu rakam staking özelliğinin devreye girdiği 27 Ağustos’ta %2.7’ydi. Yani sadece 10 günde bu oranda da çok ciddi bir artış söz konusu oldu.

Terra LUNA tepki: “Hiç intihar yaşanmadı mı?”

Terra ekosisteminin anonim geliştiricilerinden biri olan ve çöküşün ilk dönemlerinde içeriden verdiği bilgilerle sosyal medyada tanınan FatManTerra adındaki geliştirici ise son olarak Terra LUNA projesine sert eleştiriler getirdi. FatMan, Terra LUNA hesabının paylaştığı güncellemelerin altına, “Hiçbir şey olmamış gibi her şeye devam etmeniz hem eğlendirici hem mide bulandırıcı… Hiç intihar eden olmadı, kayıplar yaşanmadı ya da mağdur görülmedi değil mi? Tüm bu UST dolandırıcılığı görmezden gelinmeye devam ediliyor. Bu taktik işe yaramayacak. Terra’nın gerçekte ne olduğunu hatırlamaya devam edeceğiz” dedi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl