Terra Classic (LUNC) yükselişi durmuyor! 3 ayda 10 kat artış

Luna Classic olarak da bilinen Terra Luna'nın ilk ve eski versiyonu LUNC yükselmeye devam ediyor. Son 24 saatte yüzde 50'nin üzerinde bir artış yakalayan LUNC, son 15 günde %300'lük yükseliş gördü.

Terra LUNA yatırımcılarının geride bıraktıkları ve adı bile değişen Terra Classic, LUNA’yı kıskandıracak yükselişler göstermeye devam ediyor. Haziran ayındaki dip seviyesinden bu yana sürekli artan ve 10 kattan fazla değer kazanan LUNC, son 15 günde de %300’lük ralli yaptı.

2022 yılının LUNC açısından en düşük değeri, 0.000041 dolar ile 9 Haziran’da görülmüştü. Şu anki fiyatın 0.0004 dolar seviyesinde olduğu düşünüldüğünde dip seviyeden alanlar neredeyse 10 kat yükseliş yakalamış durumdalar.

İlginizi Çekebilir | Saatler İçinde Yüzde 250 Artış! Luna neden yükseliyor?

Token yakımı mı tetikledi?

Bilindiği üzere Terra Classic topluluğu son dönemde staking ve her işlemde %1.2’lik LUNC yakımı gibi bazı işlevlerin kazandırılması konusunu tartışıyor. Tabii ki bu yakımın, LUNC arzında nasıl bir düşüş etkisi yaratacağı ve hatta yaratıp yaratmayacağı da ayrı bir tartışma konusu… Bu tekliflerin oylamaya başlanmasından bu yana ciddi şekilde değer kazanan LUNC, bugün itibariyle 2.6 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı.

1 dolar umudu var ama…

Bir dönem Shiba Inu’da olduğu gibi LUNC’ta da yatırımcıların 1 dolar oumutları olduğu belirtiliyor. Ancak unutulmamalı ki, LUNC’un 1 dolar seviyesine yükselmesi için şu anda yaklaşık 6 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşması gerekiyor ki bu da imkansıza yakın bir durum… Tüm kripto para endüsrisinin şu anki toplam değeri ise yaklaşık 1 trilyon dolar.

1 dolar hayal gii gözükse de, bazı yatırımcıların ise daha gerçekçi hedefleri bulunuyor. O da LUNC’un, LUNA dönemindeki 40 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşması… Terra LUNA bu seviyeye Nisan 2022’de 119 dolardan işlem gördüğü dönemde ulaşmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl