Tesla CEO’su Elon Musk’tan Web3 teknolojisine sert eleştiri

Başta kripto paralar konusunda olmak üzere attığı tweet'lerle en çok konuşulan isimlerden biri olan Elon Musk, şimdi de Web3 teknolojisini beğenmediğini açıkladı.

Temmuz ayındaki “The B Word” etkinliğinde Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin yatırımlarının olduğunu açıklayan Elon Musk, Facebook’un “metaverse” hamlesiyle çok konuşulan Web3 teknolojisini beğenmediğini belirtti.

Silikon Vadisi’nin ünlü isimlerinden biri olan girişimci Sam Altman’ın 2020’li yıllardaki girişim şirketlerinin potansiyel elde edeceği getirilerle ilgili tweet’lerine kısa ve öz bir cevap verdi.

Altman, “Girişim şirketlerinin 2020’lerde yaptıkları yatırımların ortalama getirisi, 2010’lardakinden çok daha kötü olacak. Web3 ise bu anlamda 2010’lara benzer getiriler sağlayabilir” yazdı.

Genelde bu tür konularda çok kısa tweet’ler atan ya da sadece emojilerle kısa yorumlar yapan Elon Musk ise “Web3 sanki b*k gibi bir şey…” yazdı.

Musk’ın tweet’i yüzlerce RT ve FAV alırken, tweet’in altına da bine yakın yorum geldi. Sam Altman ise Musk’ın yorumuna cevap vermedi. Bu tür tartışmalara girmekten hiç çekinmeyen TRON kurucusu Justin Sun da, Musk’ın tweet’inin altına “WEB4 için ne söylersin?” yazdı.

Dogecoin fiyatını yükseltti ama…

Musk, TSİ bu sabah da, Ethereum’un işlem ücretlerinin artık küçük yatırımcının kaldıramayacağı şekilde pahalı olduğunu belirten bir haberin altına, “Dogeee” yazmış ve Dogecoin’i önplana çıkarmıştı. DOGE’un fiyatı Musk’ın tweet’inin ardından %10’luk artış yaşasa da, piyasadaki genel düşüşle beraber yeniden geriye çekilmişti.

Musk, Dogecoin’in işlem ücretlerini düşüren son güncellemesine de destek veren bir isimdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl