Tether CTO’su Ardoino: Piyasalar gergin… Ödemeler için hazırız

USDT'nin ihraççısı olan Tether şirketinin CTO'su Paolo Ardoino, sabit coin'in 1 dolara olan dengesinin bozulduğu iddialarını yanıtladı. Piyasaların gergin olduğunu ancak kendilerine gelen her ödeme talebinin sorunsuz şekilde halledildiğini belirten Ardoino, "Tether, likiditeye açılan kapıdır" dedi.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Bitcoin’de gelen düşüş ve USDT’nin 1 dolara olan dengesinin bozulduğu yönünde çıkan haberlere cevap verdi.

ABD medyasından Block’a konuşan ve son yaşanan düşüşlerle gelen haberlerle büyük yatırımcı gruplarının kriptodan çıkış yaptığını belirten Ardoino şunları söyledi:

“Son yaşanan gelişmeler ve gelen haberler piyasaların gerginlik yaşamasına neden oluyor. Büyük oyuncular kriptodan çıkıyor. Tether tüm bu yaşanan olaylarda her zaman likiditeye açılan kapıdır. İster çıkış yapmak isteyin, ister giriş… Kriptoya olan ilgi arttığı zaman biz girişler görürüz, tersi olduğunda da çıkışlar… Tabii ki Tether’i direkt olarak hedef alan saldırıları da unutmamak lazım. 2022’de bunları yaşadık”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Fed faizi sabit tutmasına rağmen Bitcoin neden düşüyor?

Daha sonra kişisel Twitter hesabından da tweet atan Ardoino, “Saldırganlar, şu andaki genel duygu halinden faydalanmayı iyi biliyorlar. Biz ödemeleri yapmaya hazırız. İstedikleri gibi gelsinler. Biz hep hazırız” dedi.

Hatırlanacağı üzere hem geçen seneki Terra LUNA çöküşünde hem de mart ayındaki bankacılık krizinde USDT, USDC ve DAI gibi sabit coin’ler önemli değer kayıpları yaşamışlardı. Bu olaylarda genelde en güçlü kalan sabit coin USDT olmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl