Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bloomberg analisti: Tether, XRP’den sonra Ethereum’u (ETH) da geçecek

Bloomberg analisti Mike McGlone, stabil kripto para Tether'in XRP'nin ardından gelecek sene Ethereum'u da geçeceğini tahmin ediyor. McGlone, stabil kripto paraların artan kabulünü merkez bankası dijital para birimlerinin bir habercisi olarak değerlendiriyor.

Bloomberg’in tecrübeli analisti Mike McGlone, Tether’in (USDT) 2021 yılında piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’u (ETH) tahtından edeceğini öngörüyor.

Tether, bu sene XRP’nin önüne geçerek Bitcoin ve ETH’den sonra piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para oldu. Stabil kripto paraların açık ara bir numarası olan Tether, özellikle Mart ayındaki piyasa çöküşünden sonra çarpıcı bir büyüme yaşadı. Gelinen noktada kripto paranın piyasa değeri 15 milyar 700 milyon dolara kadar ulaştı.

Bloomberg’in son kripto para raporunda McGlone, Tether’in büyümeye devam edeceğini düşündüğünü belirtti. Analist, “Görüşümüze göre, stabil kripto paraların piyasa değerlerindeki hızlı artışlar, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) an meselesi olduğunu gösteriyor. Tether’in Ethereum’un piyasa değerini bir yıldan daha az bir süre içinde yakalayacak hızda ilerleyen benimsenmesini durdurmak için büyük bir şey olmalı.” ifadelerini kullandı.

Ethereum’un mevcut piyasa değeri 44 milyar dolar civarında. Tether’in en büyük ikinci kripto parayı yakalaması için yaklaşık üç kat büyümesi gerekiyor. McGlone, Tether’in istikrarlı bir ödeme şekli olarak kripto paraların çoğunun yapamadığını yaptığını ve varlıkların 2017’den bu yana sönmeye devam eden kripto para balonundan Tether’e taşınmaya devam ettiğini vurguluyor.

McGlone, aynı raporda Bitcoin ile ilgili de önemli değerlendirmeler yaptı ve şunları söyledi:

“Bitcoin, doğduğundan beri yaptığını yapmaya devam edebilir. Artan benimsenmeyle birlikte fiyat artışı da yaşanacaktır ancak daha az bir hızla… 2011’deki 10 dolarlık fiyatın ardından BTC hep rakamın sonuna sıfır eklemeyi başardı. 2017’de bin dolardan 10 bin dolara çıkışın arkasında ise 4 senelik bir oluşum vardı. Dolayısıyla fiyatın 5 sene içinde 100 bin dolara ulaşma ihtimali mevcut… Ya da bu yeni teknoloji bitebilir. Kaybedebilir. Ancak elimizdeki veriler ve talep göstergeleri bunun tam tersini işaret ediyor.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl